Fethiye Tv

resim yükleresim yükleresim yükle

155 Öğrenci Mezuniyet Sevinci Yaşadı

155 Öğrenci Mezuniyet Sevinci Yaşadı
0 views
01 Eylül 2021 - 16:01

Fethiye İşletme Fakültesi ve Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu mezunu 155 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde bulunan İşletme Fakültesi ve Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı. Pandemi tedbirleri altında gerçekleşen mezuniyet törenine yoğun bir katılım oldu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde bulunan İşletme Fakültesi ve Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı. Pandemi tedbirleri altında gerçekleşen mezuniyet törenine yoğun bir katılım oldu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde düzenlenen organizasyona Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, rektör yardımcıları, akademik personel ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Mezuniyet töreninde ilk olarak saygı duruşunda bulunurken, İstiklal Marşımız söylendi. Daha sonra konuşmalara geçildi. Törende mezun öğrenciler adına bölüm birincileri birer konuşma gerçekleştirdi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fahri Yiğit konuşmasında, “Mezuniyet törenleri, üniversiteler için büyük öneme sahiptir. Öğrencilerimiz okula başladığı ilk gün yaşadıkları coşkuyu, mezuniyetlerinde de yaşamaktadırlar” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesi İşletme Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Füsun Özderdem yaptığı konuşmada, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz de korona virüsü salgını ile mücadele ediyor. Pandemi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, gerçekleştiremediğimiz 2019-2020 ve 2020-2021 mezuniyet törenimizi; iyileşen şartlar kapsamında tedbirlerimizi alarak gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde ifadeler kullandı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, “Hayatlarının yeni bir dönemine adım atmakta olan siz öğrencilerimi, canı gönülden kutluyorum. İktisadi ve idari bilimlerin en önemli alanı olan işletme disiplini, özellikle sanayi devriminden sonraki yaşanan süreçte uluslar için çok önemli roller üstlenmiştir. Bizler mevcut küresel düzende, kamu ve özel sektörde çalışacak öğrencilerimize orjinal bir perspektif kazandırma arzusunda olduk” şeklinde konuştu.

on olarak konuşan Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Eğitim hayatının en önemli durağı üniversite eğitimi. Siz bu eğitimi tamamlayıp, mezun oldunuz. Burada edindiğiniz bilgi, birikim ve tecrübeyi inşallah fiiliyata dökecekseniz. Hepinizin çok başarılı olacağınıza inanıyorum. Siz bugüne kadar Fethiye’nin misafiriydiniz, bundan sonraki süreçte ilçemizin bir evladısınız” dedi.

 

Konuşmaların ardından Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek tarafından dereceye giren öğrencilere diplomaları takdim edildi. Hemen ardından mezun olan tüm öğrencilere diplomaları akademik personel tarafından sunuldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv