Ak Parti’de Kongre Ve Temayül Takvimi Belirlendi

Suriye’nin İdlip şehrinde rejim güçlerinin hain saldırısı sonrası şehit olan 36 Mehmetçiğimiz ve ardından yaşanan gelişmeler nedeniyle ertelenen AK Parti Muğla kongre ve temayül yoklamaları ile ilgili yeni takvim belirlendi.

Kongreler 7 Mart Cumartesi günü Dalaman Kongresi ile başlıyor. Dalaman‘ı 14 Mart Cumartesi günü; Ula ve Kavaklıdere kongreleri, 21 Mart Pazar günü; Datça ve Köyceğiz kongreleri, 22 Mart Pazar günü; Ortaca ve Seydikemer kongreleri, 29 Mart Pazar günü; Yatağan ve Milas kongresi yapılacak.

 

Dalaman Kongresi‘nin yapılacağı 7 Mart Cumartesi günü aynı zamanda Fethiye ve Köyceğiz ilçelerinin temayül yoklamaları da yapılıyor. Bu iki ilçeyi 8 Mart‘ta Datça, Marmaris, Menteşe, Yatağan ilçelerinin temayül yoklamaları takip ediyor.

 

Temayül yoklamaları, yapılacağı ilçelerde 25 İlçe, 25 Kadın Kolları, 25 Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeleri ve Menteşe‘de 66 mahalle temsilcisi ile gerçekleştirilecek. Öteki ilçelerde de kaç mahalle varsa o mahallerin mahalle başkanları yöneticilerin yanında oy kullanabilecek.

 

Temayül yoklaması yapan ilçeler, ardından kongreye gidecekler. O ilçeler Bodrum, Marmaris, Menteşe ve Fethiye‘de Nisan ayında belirlenecek tarihlerde kongreler yapılacak.

Okudunuz mu?

Başkanlardan İş Yeri Sahibine “Geçmiş Olsun” Ziyareti

Adalet ve Kalkınma Partisi Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe …