Fethiye Tv

AK Partili Hıdır “Çözüm Üretmeye Devam Edeceğiz”

AK Partili Hıdır “Çözüm Üretmeye Devam Edeceğiz”
0 views
18 Mayıs 2021 - 17:38

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Dr. Mehmet Nil Hıdır, Fethiye’de bir takım ziyaretler öncesi partisinin Fethiye ilçe teşkilatını ziyaret ederek, “Fethiye’nin sektörleriyle ilgili sorunlar dile gelmişti. Turizm ve tarımsal girdilerimiz Fethiye’nin ana gelir kaynağı. Bununla birlikte denizle ilgili yatçılarımızın körfezimizin sorunları var. Bunları da yerlerinde görüp inşallah çözüm üretmeye devam edeceğiz” dedi.

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Dr. Mehmet Nil Hıdır, Fethiye’de parti ilçe binasına ziyarette bulundu. Hıdır’ı AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Gülhanım Boz ve yönetim kurulu üyeleri birlikte karşıladı. Pandemi kuralları içerisinde AK Parti İlçe Yönetim kurulu ile toplantı yapan MKYK üyesi Mehmet Nil Hıdır, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Fethiye’nin sektörleriyle ilgili sorunlar dile gelmişti. Turizm ve tarımsal girdilerimiz Fethiye’nin ana gelir kaynağı. Bununla birlikte denizle ilgili yatçılarımızın körfezimizin sorunları var. Bunları da yerlerinde görüp inşallah çözüm üretmeye devam edeceğiz” dedi.

“Sorunları İleteceğiz”

AK Parti MKYK Üyesi Mehmet Nil Hıdır, “Geçen hayırlı olsun ziyaretine geldiğimizde yönetim kurulumuzda bir takım Fethiye’nin sektörleriyle ilgili sorunlar dile gelmişti. Turizm ve tarımsal girdilerimiz Fethiye’nin ana gelir kaynağı. Bununla birlikte denizle ilgili yatçılarımızın körfezimizin sorunları var. Bunları da yerlerinde görüp inşallah çözüm üretmeye devam edeceğiz. Ben öncelikle sayın cumhurbaşkanımızın, genel başkanımızın başta Fethiyelilere bütün teşkilat mensuplarımız olmak üzere üyelerimiz olmak üzere vatandaşlarımıza, çalışanlarımıza, memurlarımıza selamlarını getirdim. Biliyorsunuz cumhurbaşkanımızın ‘durmak yok yola devam’ diye öteden beri destur edindiği sloganı var. Aynı şekilde merkez karar yönetim kurulu üyelerimizin de bu doğrultu da saha da çalışma yapmaları, vatandaşın içerisinde olmaları için bize sürekli talimat veriliyor. Teşkilatımızın davetine icabet edip yerinde bulduğumuz çözümleri bizde genel başkanımıza cumhurbaşkanımıza iletiyoruz. Dolayısıyla iktidarın en ücra noktalara kadar ağırlığını, hizmet aşkını böylece hissettirmiş oluyoruz. İnşallah toplantılarımız hayırlara vesile olur. 19 Mayıs bayramımızın da gençliğimize, ülkemize yeni ufuklar açmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

“Doğrudan Teşvik Yardımı Yapılacak”

Dr. Mehmet Nil Hıdır, koronavirüs nedeni ile zor durumda kalan esnaflar için doğrudan teşvik yardımı yapılacağını da kaydetti. Hıdır, “Öncelikle bu pandemi döneminde esnafımız bir hayli mağdur oldu. Ancak genel başkanımız, sayın cumhurbaşkanımız ülkemizin nabzını çok güzel tutuyor. Dolayısıyla esnafımızdan giden şikâyetler bir yana günde 360-370’e kadar ortaya çıktığı pandemi dönemi bir yana. Hangisi önceliklidir; elbette vatandaşımızın genel sağlığı ve pandeminin önlenmesi başta gelir. Dolayısıyla bir takım fedakârlıkları gerek esnafımızdan gerek diğer sektörlerimizden bekledik. Ama şimdi normalleşmeye doğru adım atarken tüm zararları kapatma noktasında yaklaşık 76 milyar TL tutarında bir başlangıç yapıldı. Her esnafımıza takriben 4,5 – 5 ve 1000 TL civarında doğrudan teşvik yardımı yapılacak. Onun akabinde çiftçilerimiz ve diğer sektörlerimize de gelecek olan teşvik paketlerimiz var. Bunlar da inşallah yavaş yavaş açıklanacak. Bütün vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi” dedi.

“Birlikte Çalışma İmkanımız Oldu”

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ise yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz gibi Mehmet Bey daha önceden hem il başkanımızdı, daha sonra da milletvekilimiz oldu. Her dönemde birlikte çalışma imkânımız oldu. Geçtiğimiz aylarda kongreden sonra görevi devralıp ziyarete gelmişlerdi. Bugün ikinci defa geliyorlar. Hem il başkanımızla hem milletvekillerimizle an be an takip ettiğimiz projelerimiz vardı. Sayın MKYK üyemiz Mehmet Nil Hıdır Bey bir takım konularda inceleme yapmak üzere bizi ziyarete geldiler. Öncelikle tabi ki Fethiye’de en önemli sektör turizm ve tarım. Bizleri ziyaret ederek onurlandırdığınız için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv