Fethiye Tv

Alabalık Üreticilerinden Eğitime Bir Destek Daha

Alabalık Üreticilerinden Eğitime Bir Destek Daha
4 views
04 Mart 2020 - 15:56

Alabalık Üreticilerinden Eğitime Bir Destek Daha

Muğla Alabalık Yetiştiricileri Üretici Birliği Başkan Yardımcısı Adem Camuz,  Seydikemer İlçesinin Kayadibi Mahallesinde Şehit Er Feruz Zorlu İlk ve Ortaokulunda gerçekleşen kütüphane açılışı toplantısında yaptığı konuşmada, ” Her kütüphane bir hapishane kapatır. Bu gün burada Muğla Alabalık Yetiştiricileri Üretici Birliği olarak yaptığımız şey tam da budur. Ben inanıyorum ki bizler bu gün burada bu kütüphaneyi açarak bir hapishanenin kapılarına kilit vurmuş oluyoruz. Çünkü bilginin olmadığı yerde cehalet, cehaletin olduğu yerde suç, suçun olduğu yerde ise ceza vardır” diye konuştu.

Muğla Alabalık Yetiştiricileri Üretici Birliği tarafından eğitime destek devam ediyor. Seydikemer İlçesinin Kayadibi Mahallesinde Şehit Er Feruz Zorlu İlk ve Ortaokuluna Muğla Alabalık Yetiştiricileri Üretici Birliği olarak gerçekleşen kütüphanenin açılışı yoğun katılım ile gerçekleşti.  Açılış törenine  Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Seydikemer Belediye Başkan Vekili Mustafa Ali Türkan,  Seydikemer İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur, Muğla Alabalık Yetiştiricileri Üretici Birliği Başkanı Hüseyin Yıldırım Muğla Alabalık Yetiştiricileri Üretici Birliği Başkan Yardımcısı Adem Camuz, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San, Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin Maraşlı, Kayadibi Mahalle Muhtarı yusuf Özbek, kurum müdürleri ve daire amirleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayan törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Şehit Er Feruz Zorlu İlk ve Ortaokulu Müdürü Bülent Vardaroğlu, okulda 96 öğrencinin  olduğunu kaydetti.

Mahallelerindeki okula kazandırılan kütüphanenin yapımında maddi ve manevi emeği geçen tüm hayırseverlere teşekkür eden Kayadibi Mahallesi Muhtarı Yusuf Özbek ise, “Mahalle olarak eğitim ve öğretime çok önem veriyoruz. Çünkü eğitim seviyesi yüksek olan bir millet gelişmiş bir millet demektir” diye konuştu.

Kayadibi Mahallesinde Şehit Er Feruz Zorlu İlk ve Ortaokuluna kazandırılan kütüphanenin maddi sponsorluğunu yapan Muğla Alabalık Yetiştiricileri Üretici Birliği adına konuşma yapan Başkan Yardımcısı Adem Camuz ise, ” Her kütüphane bir hapishane kapatır. Bu gün burada Muğla Alabalık Yetiştiricileri Üretici Birliği olarak yaptığımız şey tam da budur. Ben inanıyorum ki bizler bu gün burada bu kütüphaneyi açarak bir hapishanenin kapılarına kilit vurmuş oluyoruz. Çünkü bilginin olmadığı yerde cehalet, cehaletin olduğu yerde suç, suçun olduğu yerde ise ceza vardır” diye konuştu.

Camuz konuşmasının devamında, “Derler ki her kütüphane bir hapishane kapatır. Bu gün burada Muğla Alabalık Yetiştiricileri Üretici Birliği olarak yaptığımız şey tam da budur. Ben inanıyorum ki bizler bu gün burada bu kütüphaneyi açarak bir hapishanenin kapılarına kilit vurmuş oluyoruz. Çünkü bilginin olmadığı yerde cehalet, cehaletin olduğu yerde suç, suçun olduğu yerde ise ceza vardır. Bizler çocuklarımızı geleceği şekillendirecek bilgiyle donatmak istiyoruz ancak bunu yaparken de köklerinden kopmasınlar istiyoruz. İşte bu kütüphaneler geleceği kucaklamak isteyen gençlerimizin köklerini hatırlatan birer yapı taşı olacaklardır. Nasıl ki bir ağacın dallarının, yapraklarının, meyvelerinin oluşabilmesi için bir köke ihtiyacı varsa bir toplumun da millet olabilmesi için aynı şekilde sağlam bir köke ihtiyacı vardır. İşte o sağlam kök geçmişini araştıran, ve geleceğini geçmişinden aldığı güçle şekillendirmekten korkmayan fertlerde vücut bulacaktır.  Seydikemer’de üretim yapan, Seydikemer’in eşsiz doğasından suya gem vurup değer üreten sektörümüzün saygıdeğer temsilcilerine yaptıkları bu katkı için teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Çünkü kazandığını kazandığı topraklarda hizmete dönüştürebilen iş insanları yarınlarda sadece ekonomiye yaptıkları katkılarla değil kazançlarından artırıp eğitime yani bu ülkenin geleceğine yaptıkları katkılarla da anılacaklardır.Bilgi güçtür, gücü elinde bulunduranlar zamana hükmedeceklerdir. Gelecek bilgiye sahip olanların ellerinde şekillenecektir. O nedenle çocuklarımızın bilgiye ulaşımlarını kolaylaştırmalıyız. İletişim çağında yaşıyoruz, bilginin sürekli ve hızlı dolaşımına tanıklık ediyoruz. Bu hızlı dolaşım içerisinde bize fayda sağlayacak ne kadar bilgiyi kendimize alabilirsek hayatımıza da o kadar anlam katabiliyoruz demektir. Bizi yarınlara taşıyacak olan yegane rehber bilgidir.Bu ülke için, bu ülkenin geleceği için elini taşın altına koymuş her kim varsa ister esnaf olsun, ister iş adamı, ister tüccar olsun ister ev hanımı olsun, bilmelidir ki aslında elini altına koyduğu şey taş değil bu milletin, bu ülkenin geleceğidir” dedi.

Son olarak açılışa katılan vatandaşlara yönelik bir konuşma gerçekleştiren Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu ise, ” Seydikemer İlçesinde eğitim ve öğretime çok büyük önem vermekteyiz. Kaymakamlığımız öncülüğünde eğitim ve öğretimin gelişmesi ve yaygınlaşması adına  çok geniş bir çalışma kampanyası içerisindeyiz. Okumanın yaşı, dili ve ırkı yoktur. Bu kampanyamızda elbette eğitim ve öğretime destek veren iş adamları ve çeşitli kuruluşlar ile de iş birliği yapıyoruz. Bu anlamda  Muğla Alabalık Yetiştiricileri Üretici Birliği de projemize destek çıktılar ve ilk kütüphanemizi Kayadibi Mahallemizde bulunan Şehit Er Feruz Zorlu İlk ve Ortaokuluna kazandırdık. Bu anlamda çok mutluyuz ve emeği geçen tüm arkadaşlarımızdan Allah razı olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılışa katılan protokol üyeleri kütüphanenin açılış kurdelesini kestiler ve kütüphanede incelemelerde bulundular.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv