Fethiye Tv

resim yükleresim yükleresim yükle

Alim Karaca’dan Son Dakika Açıklaması

Alim Karaca’dan Son Dakika Açıklaması
3 views
02 Eylül 2021 - 16:33

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, sosyal medya başta olmak üzere, yerel ve ulusal basına da yansıyan ses ve görüntü kaydı ile ilgili açıklama yaptı. Karaca olayların organize şekilde gerçekleştiğine vurgu yaparken ayrıca özür de diledi. Kamuoyuna ulaşmayan ses kayıtları, suç belgeleri olaylara doğrudan şahit olanların ifadeleri yargıya intikal ettiğini de belirtti.

Alim Karaca tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde “

Son birkaç gündür, çok çirkin yöntemler kullanılarak kayda alınan, başı sonu kesilip montajlanan bir ses ve görüntü kaydının, çeşitli sosyal medya hesaplarından servis edildiği tarafımızca tespit edilmiştir. Olay derhal adli kurumlara intikal ettirilmiş, bu konudaki gerekli soruşturma başlatılmıştır. Durum elbette üzücüdür. Ancak bir süredir karşılaştığımız bu ve benzeri olaylar bizi şaşırtmamaktadır. Bu konu, beni çocukluğumdan bu yana tanıyan ve ahlaken hiçbir şüphesi olmayan yurttaşlarımı rahatsız eder duruma gelmiştir. Bu ve buna benzer olaylara neden olan kişilerin aynı şahıslar olması bir tesadüf değil, organize bir  yapının göstergesidir. Söz konusu  şahıslar, daha önce de amaçları bilinen yerel medyayı kullanarak, aleyhimde son derece küçültücü ifadeler kullanmaktan kaçınmamışlardır. Şahıslar, Fethiye’de herkesçe tanınan, özellikle spor kulüplerine sızarak, taraftar rolü ile akçeli işlere bulaşan, bu nedenle de toplum tarafından hoş görülmeyen ve kolay kullanılabilen kişiler olarak bilinmektedir. Fethiye’mizin son yıllardaki yükselişinin, hiç kuşkusuz bir takım çıkar odaklarının iştahını kabarttığının da farkındayız. Konu yine, bunu ranta çevirmek isteyenlerin para meselesidir.  Şahsımın ve Fethiye Belediyesi’nin bu tür zorbalara, şantajcılara ödeyeceği tek kuruş olamaz. Fethiye Belediyesi son aylarda, yurttaşlarımızın takdirini kazanan çalışmalar içinde olmuştur. Ancak her başarılı çalışmanın ardından olduğu gibi, apaçık organize bir olayla karşı karşıya kalmaktayız. Fethiye dışındaki yurttaşlarımın, şahsımı yeterince tanımıyor olmasının, benim için kendimi anlatmakta elverişsiz bir durum oluşturduğunun farkındayım.  Bu nedenle yurttaşlarımızdan özür dilerim. Ancak olayın sizlere ulaşmayan ses kayıtları, suç belgeleri, olaylara doğrudan şahit olanların ifadeleri, yargıya intikal etmiştir, ettirilmeye devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla arz ederim.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv