Fethiye Tv

Ataması Belli Olan Hakim Ve Savcılar Açıklandı

Ataması Belli Olan Hakim Ve Savcılar Açıklandı
4 views
26 Mayıs 2021 - 21:25

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi, 3 bin 70 hakim ve savcıyı kapsayan Adli ve İdari Yargı 2021 yılı Ana Kararnamesi kapsamında Fethiye’den başka il ve ilçelere 5 Cumhuriyet Savcısı ve 4 Hakim atanırken, Fethiye Adliyesine ise 6 Cumhuriyet Savcısı ve 5 Hakim atandı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu son dakika yaz kararnamesi ile Fethiye’den Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker ile 5 Cumhuriyet Savcısı ve 4 Fethiye Hakimi değişik illere atandı. Fethiye’ye Adliyesine ise Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül ile  çeşitli il ve ilçelerinden 6 Cumhuriyet Savcısı ve 5 Hakim atandı.

HSK’ dan son dakika yaz kararnamesi ile Fethiye’de başarılı şekilde görev yapan Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker Aydın Cumhuriyet Başsavcılığına atanırken,yerine Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingöl atandı.

Fethiye’den Cumhuriyet Savcısı Ahmet Baba İstanbul Cumhuriyet Savcılığına ve Fethiye Hakimi Ayşegül Özaltın Baba İstanbul Hakimliğine atanırlarken, Fethiye Hakimi Miray Acer İstanbul Hakimliğine, Fethiye Hakimi Selahattin Akkılıç Adana Hakimliğine, Hakim Tolga Akkar da Kütahya Hakimliğine atandılar. Fethiye Cumhuriyet Savcılarından Cem Sari ve Cüneyt Keriman Acer İstanbul Cumhuriyet Savcılıklarına, Savcı Kürşat Ersoy Gaziantep Cumhuriyet Savcılığına, Savcı Faruk Önce de İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı görevlerine atandılar.

FETHİYE ADLİYESİNE ATANANLAR

Şırnak Cumhuriyet Savcısı Sercan Şimşek Fethiye Cumhuriyet Savcılığı görevine atanırken, Lice Cumhuriyet Savcısı Afşin Ala, Ergani Cumhuriyet Savcısı Gülşen Arslan Konukçu, Tunceli Cumhuriyet Savcısı Savaş Hartoka, Silopi Cumhuriyet Savcısı Bekir Yıldız, Şenkaya Cumhuriyet Savcısı Musa Yeşil Fethiye Cumhuriyet Savcılığı görevlerine atandılar.

Ayrıca Şırnak Hakimleri Tuğba Bata, Coşkun Coşkun, Serap Coşkun ile Şemdinli Hakimi Çağrı Yaşar ve Varto Hakimi Arif Şafak Fethiye Hakimlikleri görevlerine atandılar. Fethiye’ye atanan Hakim ve Savcıların önümüzde ki günler de Fethiye Adliye’sinde ki görevlerine başlamaları bekleniyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv