“Atatürk’e Hakaret Eden Ve Kafir Diyenin Kendisi Hain Ve Kafirdir”

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, Ayasofya’da önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törende İmam Mustafa Demirkan’ın “Bu ve bu gibi mabedler mabet olarak devam edilmesi için inşa edilmiş, hediye edilmiş. Bu mabet müzeye çevrildi. Onlardan daha zalim ve kâfir kim olabilir. Ya Rabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma” sözlerine tepki göstererek, “Atatürk’e hakaret eden ve kafir diyenin kendisi hain ve kafirdir” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Ayasofya Camii’nde katıldığı programda Atatürk ve arkadaşlarına ‘zalim ve kafir’ diye lanet okuyan imam Mustafa Demirkan’a, İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, tepki göstererek, “”Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarını;Ayasofya’da Mustafa Kemal Atatürk’e ve milletimize hakaret eden imam hakkında derhal Atatürk’e hakaret ve halkın bir kesimine karşı kin ve düşmanlığa teşvik suçundan soruşturma açmaya çağırıyorum” dedi.

Atatürk’e hakaret eden ve kafir diyenin kendisi hain ve kafirdir” diyerek sözlerini sürdüren Çoban, “Mustafa Kemal’e imamdan hakaret: Atatürk put, izinden giden putperesttir Başta Atatürk olmak üzere.. Bu ülkenin kurtarıcıları ve kurucularına hakaret etmek için namussuz ve şerefsiz hain olmak lâzım.Kurtuluş savaşının başkomutanı, cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı, Ayasofya kiliseye çevrilip ülkeye işgal edenlere hizmet edecekti. Kürsüde Atatürk’e hakaret eden imam efendi ve onu dinleyenlerin hiçbiri o mekanda bulunamayacaklardı!” ifadelerini kullandı.

Okudunuz mu?

Başkanlardan İş Yeri Sahibine “Geçmiş Olsun” Ziyareti

Adalet ve Kalkınma Partisi Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir