Başkan Adayı Kökten Proje Çalışmalarına Başladı

 

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkan Adayı ve Turizmci Muhammed Kökten , Ölüdeniz Lagununun dibini temizletmek için bir proje başlattıklarını belirterek, “Çalışmalarımıza başladık. Lagununun içerisine rüzgar ile karadan gelen tüm atıkları toplatarak, Ölüdeniz Lagununu kullanılabilir bir hale getireceğiz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanlığı için adaylığını açıklayan Fethiye’li genç iş adamı turizmci Muhammed Kökten, Ölüdeniz için planladığı projeler üzerinde çalışmalarına start verdi. Kökten ilk çalışma olarak, Ölüdeniz Lagununun zeminindeki yabancı maddelerin temizlenmesi ile ilgili projesini hayata geçirmek istediğini belirterek, “Bu projemizi Fethiye Ticaret ve Sanayi Odamızla birlikte gerçekleştirerek, Fethiye Belediyemize ve Fethiye Kaymakamlığımıza da sunarak destek isteyeceğiz” ifadelerinde bulundu.

“Ölüdeniz Lagununda Yılda İki Defa Dip Temizliği Yapacağız”

Ölüdeniz için çeşitli projeler hazırladıklarını belirten Kökten, “Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi olarak bölgemizi çok yakından ilgilendiren bir takım projeler hazırlamaktayız. Ve bu projelerimizin hayata geçmesi için çalışmalarımızı ve görüşmelerimizi başlatmış durumdayız. Ölüdeniz’de Lagun’un  içerisi ile alakalı Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Osman Çıralı ile birlikte, bir proje hazırlığı içerisindeyiz. Bu proje çerçevesinde   hem Fethiye Kaymakamlığımız, hem de Fethiye Belediyemizden  destek isteyeceğiz. Çünkü hem yerel yönetim, hem de genel yönetim ile birlikte projemizi hazırlar isek, daha geniş çaplı bir etkileşim olacağını düşünüyorum. Ölüdeniz Lagununun içerisine dalındığı zaman, plajlardan rüzgar ile giden şemsiye şezlong ve buma benzer denizin dibine batmış bir çok durumla karşı  karşıya geliyoruz. Bunları hep birlikte bir nebze de olsa, denizin dibinden toplamak için çalışmalar başlatacağız. Gerekli mercilerle görüşeceğiz ve buradaki çalışma hakkında bölgemizde faaliyet gösteren dalış okullarından da yardım isteyeceğiz.Kanaatimce de çok kısa bir süre içerisinde bu işi bitirmiş olacağız. Bu projemiz sadece bir defaya mahsus olmayacak ve sezon öncesi ve sezon sonrası olmak üzere yılda iki defa kapsamlı bir şekilde yapacağız” dedi.

“Ölüdeniz’i Duba Setlerle Pislikten Kurtaracağız”

Ölüdeniz’in en büyük sorunlarından bir tanesinin de çam pürülerinin pislik olarak görülmesinin olduğunu ifade eden Turizmci Muhammed Kökten, “Bölgemizde Belceğiz Plajı ile alakalı bir sorun var. Bu sorunda Ölüdeniz’in dört bir kenarının orman olması nedeni ile çam ağaçlarının pürülerinden dolayı denizin üzerinde bir tabaka oluşuyor. İnsanlar bu durumu deniz pisliği olarak zannediyor. Bu sebepten dolayı gelen misafirlerimiz sahilde denize girmek istemiyorlar. Bu konu ile ilgili  birkaç tane şirket ile görüştüm. Bilindiği üzere orada setler var. O setlerin farklı bir duba haline getirilerek, yani o çam pürülerini içeriye almayacak bir set oluşturarak,  o duba setinde biriken pisliği de tekne yardımı ile alarak bu sorununun önüne geçmeyi planlıyorum” ifadelerinde bulundu.

“Kongre Tarihimiz İleri Bir Tarihe Ertelendi”

Pandemi süreci dolayısıyla Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifinin 28 Mayıs tarihinde yapılması planlanan kongresinin ileri bir tarihe ertelendiğini de belirten Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkan Adayı ve Turizmci Muhammed Kökten, “Pandemi sürecinden dolayı,  ülkemizde 1 Haziran tarihine kadar her şey beklemeye alındı. Dolayısıyla, kooperatif tüzüğüne göre, 1 Haziran tarihinden sonra tekrar bir tarih belirlenecek. Yani daha önce açıklanan ve 28 Mayıs tarihinde yapılması planlanan Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifimizin kongresi şuan itibariyle iptal durumda ve ileri bir tarihe alındı” şeklinde konuştu.

 

 

Okudunuz mu?

Fethiye Tahini’nde markalaşma adımları üreticileri sevindirdi

    Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) girişimleriyle Fethiye Tahini’nin, Türk Patent ve Marka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir