Başkan Gürün İYİ Parti’yi Ziyaret Etti

CHP Fethiye ilçe başkanlığı ziyaretinden sonra Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün; Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ile birlikte İYİ Parti Fethiye ilçe başkanlığını ziyaret etti. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün; İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Yoğun ilgi ve katılımın olduğu ziyarette;  CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban birer konuşma yaptılar. Yapılan konuşmalarda; “Millet İttifakını en iyi şekilde yürüteceğiz ve iktidara getireceğiz” denildi.

“ARTIK BU SİSTEM ÜLKEMİZİ YÖNETEMİYOR”

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu konuşmasında “Biz CHP olarak nasıl genel merkez, genel başkanlarımızın düzeyinde Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurduğu ittifakı biz il ve ilçelerimizde devam ettirmek istiyoruz. Biz ayrı partiyiz çünkü farklı düşünüyoruz. Ayrı ayrı düşünmesek farklı partide olamayız. Ama bizim şu anda ortak paydamız var. Artık bu sistem ülkemizi yönetemiyor. Çünkü tek adam rejiminde yanlışlar üst üste oluyor. Ortak akıl oluşmuyor. Bir kişinin yaptığı yanlış tüm ulusumuzu etkiliyor. Biz diyoruz ki nasıl genel başkanlarımız Ankara’da ittifakı becerebiliyorlarsa biz de il ve ilçelerimizde bu ittifakı en iyi şekilde yürütmek zorundayız. Çünkü halka karşı bizim bir sorumluluğumuz var. Bu sorumluluk neticesinde yapılacak ilk seçimde millet ittifakını iktidara taşıyacağız. Güçlendirilmiş, demokratik, parlamenter sistemi tekrar getireceğiz. Bazıları bu demokratik parlamenter sisteminin altı yok diyor. Bu konuda ilk başta kuvvetler ayrılığı olması lazım. Yasama ve yürütmenin farklı kişilerde oluşması lazım. Pandemi sürecinde laik eğitim yok oldu. Dış politikada, komşularımızın hiç birisiyle iyi değiliz. En son Gara’da yapılan bir operasyonun tamamen yanlış olduğunu, bu operasyonu iç siyasette değerlendirmek istedikleri için bu yanlışı yaptılar. Çünkü oradaki 13 hatta 16 şehidimizin bence bu iktidarın tüm sorumluluğunda olduğunu düşünüyorum. Bu yanlışların olmaması için biz Türkiye genelinde millet ittifakını iktidara taşımak için elimizden gelen her şeyi yapmakla mükellefiz” dedi.

“AYRILIKLARI KONUŞUP, TARTIŞMA DÖNEMİ DEĞİL”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de olası bir seçimin yakın olduğu yönünde değerlendirmelerde bulundu. Gürün konuşmasında “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuruluş ayarlarına mutlaka getirmeliyiz. Millet İttifakı, Muğla ve Fethiye’de de iyi kurulup; yürütülmelidir. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nı kurup genişletti. Ayrılıkları konuşup, tartışma dönemi değil. Genel merkezimizin hedeflediği güçlendirilmiş parlamenter sisteme yeniden dönülmelidir. Türkiye’nin kurtuluşu da sistemin değiştirilip, parlamenter sisteme dönüşten geçiyor. İlk seçimde Millet İttifakı iktidara gelmelidir. Hep muhalefette belediye başkanlığı yaptım. CHP’nin iktidarında da belediye başkanlığı yapmak istiyorum. İlçe örgütleri olarak yaptığımız hizmetleri halka sizler anlatmalısınız. Bodrum’dan Seydikemer’e kadar yatırımlar yapıyoruz” dedi.

“MİLLET İTTİFAKINI VATANDAŞLARIMIZIN OYLARIYLA İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ”

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban açıklamasında, “Bizim ortak paydamız, ortak noktamız Fethiye. Fethiye’ye yapılan hizmetleri konuşacağız. Yapılacak olan hizmetlerle ilgili fikir istişaresinde bulunacağız. 2018 yılı genel seçimler öncesinde İyi Parti seçime girmesin diye demokrasiye bir tuzak, kumpas kuruldu. Bu kumpası CHP’nin 15 milletvekilinin hamlesiyle eledik. 2019 yerel seçimlerde CHP ile girmiş olduğumuz Millet İttifakında İstanbul, Ankara gibi büyükşehirler olmak üzere birçok büyükşehirde, il ve ilçelerde Millet İttifakı adayları, seçim kazandı. İnşallah önümüzdeki seçimlerde bu ittifakı, derinden bir şekilde tesis ederek, onararak, büyüterek, ilerleterek vatandaşlarımızın teveccühleriyle, takdirleriyle, oylarıyla iktidara taşıyacağız. Sonrasında, hukukun ortadan kalktığı, vatandaşın üstüne karabasan gibi çöktüğü tek adam rejimini ortadan kaldırarak tekrardan güçlendirilmiş, demokratik, parlamenter sistemi ülkenin başına getireceğiz” dedi.

Okudunuz mu?

Başkan Otgöz’den 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

  Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir