Başkan Karaca Çalış’ta İncelemelerde Bulundu

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Çalış Plajında yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, “Çalış bölgesine ve Fethiye’mize çok yakışacak bir projenin sonuna doğru gelmekteyiz. İnşallah 1 Haziran tarihinde çalışmamız bitecek ve Çalış Plajı yeni çehresine kavuşacak” dedi.

Fethiye Belediyesi tarafından Çalış Plajında Kasım ayı içerisinde başlatılan, Çalış Plajı Sahil Bandında yapılan düzenleme çalışması hızlı bir şekilde devam ediyor.Yapımı devam eden çalışmaları Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca yerinde inceleyerek “Çalış Plajında yapımı devam eden çalışmalar 1 Haziran tarihinde bitmiş olacak ve Çalışımız yeni çehresine kavuşarak, yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya hazır olacak” ifadelerinde bulundu.

Çalışmaları yerinde inceleyen ve bölgedeki vatandaşlarla da sohbet eden  Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca “Doğal yapısı itibariyle Çalış Plajı, ilçemizin en güzel bölgelerinden birisi. Buraya daha güzel bir değer katabilmek adına çok güzel ve örnek bir proje hazırladık. Çalışmalarımızı geçen yıl başlattık. Bir an önce çalışmalarımızı tamamlayıp Çalış plajımızı sezona hazır hale getirmek istiyoruz. Bu gün çalışmaları yerinde görmek ve bilgi almak için geldim. Her şey planladığımız gibi yürüyor. Bildiğiniz gibi bölgedeki elektrik, içme suyu ve kanalizasyon sistemlerini de yeniliyoruz. Bisiklet ve yürüyüş yollarımız da olacak. Engellilerimiz için de yürüyüş yollarımız mevcut. Çalışmaların sonuna gelinmiş durumda ve inşallah 1 Haziran tarihinde sona erecek.  1 milyon TL, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe alıyoruz; 6 milyon TL’yi de belediye olarak karşılayacağız. Toplam maliyeti 7 milyon TL. olmaktadır” dedi.

Okudunuz mu?

Fethiye Tahini’nde markalaşma adımları üreticileri sevindirdi

    Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) girişimleriyle Fethiye Tahini’nin, Türk Patent ve Marka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir