Fethiye Tv

Başkan Otgöz; “99’uncu Yılın Gururunu Yaşıyoruz”

Başkan Otgöz; “99’uncu Yılın Gururunu Yaşıyoruz”
0 views
27 Ağustos 2021 - 11:17

 

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Türk milletinin yeniden doğuş destanı olan ve dünya tarihine geçen 30 Ağustos Zafer Bayramının 99’uncu yılını kutladı. “30 Ağustos Zafer Bayramının 99’uncu yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diyen Başkan Otgöz; “26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de tarihe altın harflerle yazılan bu eşsiz zafer, Türk milletinin bağımsızlık uğruna ortaya koyduğu azim ve kararlılığı tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir” ifadelerini kullandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 19 Mayıs 1919’da başlayan Kurtuluş destanının 30 Ağustos günü zaferle noktalandığını, Türk milletinin tarih sayfalarına ‘bağımsızlık tutkusunu’ altın harflerle kazığını kaydeden Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, bugün de Türk milletinin esir altına almak isteyenlere karşı millet olarak uyanık olmamız gerektiğinin altını çizdi.,

 

“TÜRK MİLLETİ YENİLMEYECEĞİNİ GÖSTERMİŞTİR”

Tarihin her döneminde millet olma bilincini en derinlerinde hisseden Türk Milleti’nin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayan Başkan Otgöz; “Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Şanlı Tarihimizin emsalsiz zaferlerinden birisi olan ve aziz milletimizin kaderini değiştiren 30 Ağustos Zaferi ile milletimiz emperyalist devletlere âdeta tokat vurmuş ve asla yenilmeyeceğini göstermiştir. Büyük önder Atatürk’ün başlattığı bağımsızlık hareketi Cumhuriyetimizin kurulmasının da yolunu açmıştır.

Bugün bölgemizde yaşanılan savaş dramları bizleri derinden sarsmaya devam ederken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve İstiklal Savaşı’nda canlarını vatan için ortaya koyan atalarımıza yüreğimizin en derinlerinden şükranlarımızı sunmaya vesile oluyor. 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de tarihe altın harflerle yazılan bu eşsiz zafer, Türk milletinin bağımsızlık uğruna ortaya koyduğu azim ve kararlılığı tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız düşman istilâsından kurtarılmış, milletimiz, hürriyet ve bağımsızlığını dünyaya ilan etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. yılını en içten duygularla kutluyor; İstiklâl mücadelemizin önderi, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. ”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv