Fethiye Tv

Başsavcı Eker “Fethiyenin Halkı Mert Ve Vatansever”

Başsavcı Eker “Fethiyenin Halkı Mert Ve Vatansever”
0 views
18 Haziran 2021 - 22:19

Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtça Eker, Fethiye Adliyesi personeli ile veda yemeğinde buluştu.

Liberty Fabay Otel’de Kovid-19 tedbirlerine göre düzenlenen etkinlikte gazetecilere açıklama yapan Eker, tayini dolayısıyla görevine Aydın’da devam edeceğini söyledi.

Fethiye’nin mert, vatansever insanlarına hizmet etmekten onur ve gurur duyduğunu ifade eden Eker, “Fethiye’ye gelmeden önce, ilçeyi hiç görmemiştim. Fethiye’ye geldikten sonra gördüm ki yalnız coğrafyasıyla, doğal güzellikleri ile değil insan olarak da Fethiye çok güzel. Türkiye’nin en nadide şehirlerinden bir tanesi. Yörük kültürünün olması ve bunun yaşatılıyor olması da beni ayrıca mutlu etti.” dedi.

Fethiye’deki görevi boyunca adaletli bir şekilde davranmaya çalıştığını vurgulayan Eker, şunları kaydetti:

“Yusuf Has Hacibi’n Kutadgu Biliginde bir söz var ben onu hep ilke edinmişimdir. ‘Adalet göğün direğidir. Yıkılırsa gökyüzü yerinde duramaz’ der. Görev yaparken bu ilkeden hareketle görevimizi icra etmeye çalıştık. Aynı zamanda adaletli davranmaya çalışırken adaletli olmaya da gayret ettik. Bu süreç içerisinde Fethiye halkı hep bizim yanımızda oldu. Biz suçlularla mücadele ederken aynı zamanda diğer kurum amirleri kaymakamımız başta olmak üzere bize hep yardımcı oldu. Hiç bir zaman Fethiye’yi unutmayacağız. Biz artık fahri Fethiyeliyiz. Hemşeri sayılırız artık. Bölgeye yakın bir ile gidiyoruz. Bundan sonrada inşallah temaslarımız devam edecek. Arkadaşlarımız var gelip gideceğiz.”

Eker, Fethiye’de yaşayanların çok şanslı olduğunu, vatandaşların ilçenin kıymetini bilmesi gerektiğini dile getirdi.

Fethiye’nin daha fazla tanıtılması gerektiğini belirten Eker, “Özellikle bu kadar doğal güzellikleri olan bir şehrin bazı yönleri ile tanıtım noktasında yalnız Türkiye’ye değil dünyaya da daha fazla tanıtımı gerekiyor. Ben Fethiye halkına hakkımı helal ediyorum. İnşallah Fethiye halkı da bana hakkını helal eder.” ifadesini kullandı.

Adalet Komisyon Başkanı Abdülkadir Ungan ile Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Emre Genç, Başsavcı Eker’e plaket takdim etti.

Ayrıca tayini çıkan 7 Cumhuriyet Savcısı ile 6 hakime de plaket verildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv