Çarıklı Et Entegre Tesisi Kurban Bayramına Hazır

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, kurbanlıkların kesimi için Çarıklı Et Entegre Tesisi hazır hale getirildi. Büyük ve küçükbaş hayvanların kesimi için görevliler hazır hale getirilirken, bu yılda Fethiye’deki kurbanlıkların yüzde sekseninin Çarıklı Et Entegre Tesisi’nde kesilmesi bekleniyor. Çarıklı Bizim Kasap Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Metiner “Alım gücü zayıfladığı için müşterilerimize ekonomik olsun diye danalarda hisse şeklinde ayarlamaktayız. Et Entegre Tesisimiz kesimler için hazır hale getirilmiştir” dedi.

Çarıklı Et Entegre Tesisi’nde veterinerler kontrolünde kesim yapılabilmesi için tüm hazırlıklar yapıldı. Dini vecibelere uygun olarak yapılacak kesimler için din görevlileri hazır hale getirildi. Pandemi genelgelerine göre tüm önlemler alınan Çarıklı Et Entegre Tesisi’nde kesim yapacak görevlilerde eğitimden geçirildi.

Hayvan yetiştiriciliğinden, et kesiminden, restaurantına, mezbahasına kadar Fethiyemize hizmet eden bir aile firması olan Çarıklı Bizim Kasap Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Metiner “Mezbahamızda bir ay öncesinden hazırlıklarımıza başladık. Çünkü Fethiyemizde kurbanın yüzde sekseni bu mazbahada kesilmektedir. Kesimhanemiz hem hijyenik, hem özel şartlara uygundur. Veterinerimiz, kulak küpelerinden sevkiyatına kadar hepsini kontrol etmektedir. Hocalarımız ile diini vecibelerimize uygun kesim yapılmaktadır. Bayrama 3-4 gün kaldı, Çarıklı Et Entegre Tesisi olarak Fethiye’nin tüm kapasitesini kaldıracak şekilde hazırız. Bayram 3 gün boyunca kesim devam edecektir” dedi.

Metiner “Bu yıl bir kampanyada başlattık. Alım gücü zayıfladığı için müşterilerimize ekonomik olsun diye danalarda hisse şeklinde ayarlamaktayız. Büyükbaş ve küçükbaş kurban paketlerimiz vardır. Küçükbaş kurban bayramı paketi 18-21 kg 1650 TL, büyükbaş kurban paketimiz 18-20 kg 1700 TL, 24-27 kg 2300 TL, 31-34 kg 2900 TL’dir. Bu kampanyaya katılmak isteyenler 05362823262 den ulaşabilirler” dedi.

Metiner sözlerini şöyle tamamladı “Şuan insanlarımız dışarıya fazla çıkamıyor. 100 tane kurbanı sadece sosyal medya üzerinden sattık. Bugünkü satışlarımız biraz daha fazla. Biz kendimiz yetiştirdiğimiz için hem etimizin arkasındayız hem de altyapı çalışması olarak sektörde iddialıyız. Bugünlere kadar Çarıklı Ailesi olarak geldik, bundan sonra da en iyi şekilde varız. Kendimizin yemeyeceği eti asla müşterimize satmayız. İnsanlar dışarıdaki kesimlerde hijyenik olmayan, sağlıksız eti bilmeden yiyebilir ama mezbahada veterinerlerimiz kontrol etmektedir.  Çarıklı olarak 1500 TL’den başlayan fiyatlar ile Kurban satışlarımız mevcuttur. Herkesin bütçesine göre kurbanlıklarımız vardır. Bütün Fethiye’nin bütün islam aleminin bayramını kutlarım. Sağlıklı mutluluk dolu bir bayram geçirmeyi Allah nasip etsin. Küçüklerimizin gözünden, büyüklerimizin ellerinden öpüyorum”…

Okudunuz mu?

Başkan Otgöz’den 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

  Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir