CHP İlçe Başkanı Demir “Esnaf Batıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, pandemi sürecinden bu yana Fethiye’de 1350 iş yerinin kapandığını söyledi. AK Parti hükümetine de seslenen Demir, “Esnaf çok zor durumda. Görevinizi yapın ve acilen gerekli tedbirleri alın” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Fethiye’de 2020 Mart ayından bu yana 1350 iş yerinin kapalı olduğunu  söyleyerek, 10 Binin üzerinde vatandaşın da işsiz kaldığını söyledi.

CHP’li Demir, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“Pandemi aylarında hükümet tarafından yüzüstü bırakılan esnafın hayalleri bu değildi. Pandemi ve ekonomik kriz esnaf için kabus oldu. Pandemi sürecinde aylarca dükkanları kapatılan esnaf aylarca desteksiz bırakıldı . Sadece Fethiye’miz de 1350 esnafımız kapalı ve 10000 ve üzeri vatandaşımız işsiz kaldı.  Hükümet esnafı tamamen faize yönelik bir sistem içine itme konusunda kararlı, esnaf her geçen gün batıyor. Bir ekonomik kriz var, esnaf iş yapamıyor. Dükkanlar kapalı, evlerine ekmek götürmekte zorlanıyor, kiralarını, faturalarını ödemekte zorlanıyorlar. Düşünün ki kapalı olan bir işyeri için hâlâ SSK, vergi, stopaj muhasebe ücreti ödüyor. Esnafımızın bu sorununu görmeyen hükümet gerekli ortamın sağlanıp esnafımızın dükkanı açabilmesi için bir çalışma yapmazken AKP  Muğla kongresine binlerce kişinin katılmasında bir sakınca görmedi.Şimdi buradan hükümete sesleniyorum. Acilen gerekli tedbirlerin alınıp uygun koşulun yaratılıp esnafımızın dükkanlarını açabilmesini talep edip esnafımızın yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz”

Okudunuz mu?

Başkan Otgöz’den 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

  Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir