Fethiye Tv

CHP’de  Seçimi Mehmet Demir Kazandı

CHP’de  Seçimi Mehmet Demir Kazandı
2 views
23 Ocak 2020 - 0:10

Cumhuriyet Halk Partisi 37.Olağan Genel Kongresini beyaz liste ile seçime giren Mehmet Demir 240 oy alarak kazandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanlığının 37. Olağan Genel Kongresi Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonunda gerçekleşti. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede Mehmet Demir, Ulaş Yavuz ve Ahmet Selim Yücel adaylık için yarıştı. Oy kullanma işleminin ardından açılan sandıklarda çıkan sonuçlara göre sarı liste ile seçime giren Ahmet Selim Yücel  27, mavi liste ile seçime giren Ulaş Yavuz 103 ve beyaz liste ile seçime giren Mehmet Demir ise 240 oy aldı.

Geniş bir katılımın olduğu kongrede CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin, CHP geçen dönem MYK Üyesi Yakup Akkaya, geçmiş dönem Muğla Milletvekilleri Sami Gökmen, Ali Cumhur Yaka, Ömer Süha Aldan, Prof. Dr. Nurettin Demir, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, delegeler ve partililer yer aldı. İlk olarak saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. Daha sonra İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu bir hoş geldiniz konuşması yaptı.

CHP Fethiye İlçe Olağan Genel Kurulu kapsamında Divan Başkanlığına Mürsel Alban, Başkan Yardımcılığına Halil Çaylı, üyeliklere ise Halime Ekiz ve Fethi Karadenizli seçildi. Divanın oluşturulmasının ardından salona hitaben bir konuşma yapan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “Ülkemizdeki tek adam yönetimine son vermek için buradayız. Bu sorun yaratan, çözüm üretmeyen bir yönetim sistemidir” ifadelerini kullandı.

Faaliyet ve hesap raporları sunulurken, ardından bazı delegeler bu raporlar hakkında görüşlerini bildirdiler. Yapılan oylama sonucunda bu raporlar kabul edildi. Milletvekilleri, delegeler, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın konuşmalarının ardından adaylar kendilerini ve yönetim kurulu üyelerini tanıttılar. Daha sonra oy verme işlemine geçildi. 240 oy alan Mehmet Demir ilçe başkanlığına seçilirken; diğer adaylardan Ulaş Yavuz 103, Ahmet Selim Yücel ise 27 oy aldı.

Bir teşekkür konuşması yapan Mehmet Demir, “Biz her zaman sandıktan yana olacağız. Tüm başkanlıkların belirlenmesinde sandığa gideceğiz. Belediye başkanlarımız ve belediye meclis üyelerimizle bir ekip olarak çalışacağız. Üç ay içerisinde de parti binamızı oradan taşıyacağız. Destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Mehmet Demir başkanlığındaki Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor;

Ali Balcı, Mesut Dim, Esra Ergün Aybek, Ali Ersoy, Mustafa Barış Güler, Sezgin Karayiğit, Zühal Kaya, Duygu Kılıçaslan, Mustafa Koyuncu, Osman Kurtuluş, İbrahim Mede, Bahattin Öztürk, Metin Pehlivan, Hatice Tekeli, Gülden Uğur…

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv