Fethiye Tv

resim yükleresim yükleresim yükle

CHP’li Milletvekilleri AK Partiye Fethiye’den Seslendi

CHP’li Milletvekilleri AK Partiye Fethiye’den Seslendi
0 views
28 Mayıs 2021 - 16:51

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban ve Burak Erbay, partilerinin Fethiye İlçe Teşkilatında partili vatandaşlarla bir araya gelerek gündem değerlendirmesi adı altında sohbet programı gerçekleştirdiler. CHP’li Milletvekili Burak Erbay, AK Parti hükümetinin son demlerini yaşadığını ve CHP iktidarının ise ufuktan güneş gibi doğmak üzere olduğunu belirtirken, Milletvekili Mürsel Alban ise, “Ülkemizin dört bir  köşesinde bulunan cennet koy ve plajlarımız peşkeş çekiliyor” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban ve Burak Erbay, Fethiye İlçe Teşkilatında partili vatandaşlar ile bir araya geldi. Her iki milletvekili de gündeme dair, açıklamalarda bulunurken, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “kısa açıklama yaparak her zaman halkımızın emrinde ve onların aleyhine olan tüm çalışmaların karşısında halkımızın yanında olacağız” dedi.

“Cumhuriyetin Kazanımları Yok Ediliyor”

AK Parti hükümetinin devleti iyiden iyiye gerileme çalışması içerisinde uğraş harcadığını ifade eden Erbay, “Bu ülke çok bedeller ödenerek bu hallere geldi. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, bağımsızlık ve özgürlük için mücadele ettiler. Ülkemizin bekası için şehitler verdik ve nice kanlar akıtıldı. O yüzden ülkemizin kıymetini bilmemiz gerekiyor. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz büyük bir mücadele veriyoruz. Verilen özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini, demokrasi ile taçlandırmak istiyoruz. Hedefimiz bu doğrultuda. Maalesef ülkemizin başında öyle bir iktidar var ki, adeta 20 yıldır başımızda bulunan bir bela. Mevcut iktidar tarafından maalesef Cumhuriyetimizin bütün kazanımları yok edilmiş durumda. Biz istiyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşasın. Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu çağdaş muhasır medeniyet seviyesine ulaşalım. Ama bunu başarmak için, bunların yaptığı gibi olası mümkün değil. Yani, bunların olması için devletin, dimdik ayakta olması lazım. Devletimizi önce FETÖ denilen bir yapılanmaya teslim ettiler. Yetmedi devletin her yerinde mafyayı görüyoruz. Neredeyse karar verici durumdalar. Bunlar bizim bildiğimiz konulardı. Ama şimdi kendi aralarında kavga etmeye başlayınca, bu konular ayyuka çıktı. Hem genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olsun, hem de ittifakta olduğumuz partiler ile çok doğru bir birliktelik içerisindeyiz. Vatandaşımız neyin ne olduğunu çok iyi biliyordu. Bu görüntülerle net bir şekilde de ortaya çıktı. O yüzden iktidar olmak bize o kdar uzak değil. İster 2023 de yapsınlar, isterse de erken  seçim yapsınlar. Artık bu adamlar gidicidir. Bağlasanız durma şansları kalmadı” şeklinde konuştu.

“Millet İttifakı İyiden İyiye Güçleniyor”

Türk milletinin her şeyi bildiğini ve son zamanlarda yaşananlar ile gerçekleri daha da kesinleştirdiğini söyleyen CHP’li Milletvekili Erbay, “Genel Başkanımızın da dediği gibi, bu ülkeye zarar veren anlayışlara karşı yürümek isteyen kim var ise, kollarımızı açtık ve beraber yürümek zorundayız. Bunun içinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi genel başkanı Temel Karamollaoğlu, kesinleşmiş bir şey yok ama, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile bu yanlış düzene , ülkemize zarar veren bu bozuk düzene hep birlikte dur diyeceğiz. Ufak tefek ayrılıkları, küçük çatışmaları bir kenara bırakarak saray düzenine, tek adam düzenine, ülkemizi geri götürmeye çalışan bu anlayışa karşı, beraber olacağız. Tekrardan özgürlükleri ve demokrasiyi inşa edeceğiz. İnsanların emeğinin karşılığını almalarını sağlayacağız. O yaptıkları geçilmeyen köprüler, yatılmayan hastaneler, uçulmayan hava alanlarına verilen paraların artık, o yandaş beşli çeteye değil, Fethiye’deki esnafa, Fethiye’deki tarım üreticisine, Muğlalı hemşerilerimize ve ülke vatandaşımıza verilmesine sağlayacağız. Bu günler çok yakın. Bu yüzden Türkiye Büyük Millet Meclisinde tüm milletvekili arkadaşlarımızla çalışıyoruz. İl ve ilçe yönetimlerimizde gece gündüz sahadalar. Örneği Fethiye İlçe Başkanımız Mehmet Demir ve yönetimidir. Yeri geliyor camii boyuyorlar, yeri geliyor esnafın yanında bulunuyor, yeri geliyor yardım çalışmaları yapıyor. Türkiye’nin her bir köşesindeki örgütlerimiz bu doğrultuda çalışıyor. Gerçekten genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde bir sinerji yakaladık ve çalışmalarımız da çok güzel ilerliyor. Türkiye’nin dört bir köşesinde halkımızla iç içe oluyoruz. Dediğimiz gibi bu zulüm düzeni bitiyor. Gazamız mübarek olsun” dedi.

“Koy ve Plajlar Yandaşlara Peşkeş Çekiliyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Mürsel Alban ise, “Devletimiz artık yağma yapılarak parçalanmaya başladı. Harita üzerinden bakıyorlar, nere onlar için uygunsa, cazip geliyorsa burayı el altından yapılan çalışmalar ile alıyorlar veya yandaşlarına peşkeş çekiliyor. 172 Bin metrekarelik alana, nasıl ÇED gerekli değildir, doğal karakteri korunacak alanları nasıl yok ederim, kendi yandaşıma nasıl peşkeş çekerim diye bakanlıklar, yardımcılıkları ve temsilcilikleri uzun uğraş içerisindeler. Örneği Fethiye’de. Karayolları bölgesinde 172 Bin metre karelik yat bağlama yerinin ÇED gerekli değildir raporunun bakanlık tarafından MUÇEV şirketi adı altında kime ve neye hizmet ettiği belli olmayan bir şirkete verildi. Bu şirket Muğla Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı bir Limited Şirketi. Bu şirkete doğrudan verilen 24 Milyon Liralık iskele veriliyor. 2020 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisinde ben bu konuyu dile getirdim ve bakanlığa soru önergesi sundum. O zaman gündeme gelmişken, Karaca ile birlikte verilmişti. MUÇEV’in elde ettiği gelirler nereye gidiyor, bunu da bilen yok” dedi.

“Süleyman Soylu İstifa Et”

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban konuşmasının devamında, “Ülke gündemi çok yoğun. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya buradan sesleniyorum; Eğer şeffaflığı savunuyorsan istifa et. Hakkındaki iddialarda yargıya taşınsın. İzmir Barosu taşıdı git tarafsızca kimseyi zan altında bırakmadan yargılan. Ama sen koltuğunda oturduğun sürece seni kim yargılayabilir? Hangi hakim, hangi savcı cesaret edip, sorgulayacak. Buradan dürüst hakim ve savcılara sözüm yok. Ama taraflı ve partili yargıya çok sözümüz var. Onlar artık devletin ve milletin hakimi ve savcısı olsunlar. Bize düşen görev tez zamanda seçime gitmektir.Bu ülkede kapanan kepenkleri açmak. Senin halkı ve esnafı kapatıp kongrelerini yaptığı dönemleri hiç kimse unutmadı. Bu salgın da vaka çoğaldıysa AKP Kongrelerinde çoğalmıştır. Biz ülkenin Muğla’nın geleceğini kurtarmaya, devletin adaletli bir şekilde yönetilmesine şimdiden kararlıyız ve tez elden sandığı istiyoruz. Recep Tayyip Erdoğan sandığı bir an önce getirsin Fethiye halkı da ona dersini versin. Helallik istiyordu onu da sizin takdirinize bıraktım. Ülkenin çivisi çıkmış durum da, neden? Yönetenler doğru yönetmiyor, yönetenler yandaşa çalışıyor. Halkın yararına çalışan iktidar şuan yok, 19 yıldır sadece kendisine ve yandaşlarına çalışan iktidar var. 5’li çetesine hizmet eden bir iktidar var, bu iktidardan tez elden kurtulmak lazım. Genel Başkanımız söyledi”biz devleti yönetmeye hazırız, hemen sandığı getir. Kaçma bundan Erdoğan” dedi. Bu ülkenin yüzde yetmişi iktidara hazır, AKP’yi de göndermeye hazır” ifadelerinde bulundu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv