Dündar “Engelli Öğrencilerimiz Aşılanmaya Başlıyor”

 

Nursel Özdemir Kurumları kurucusu Psikolojik Danışman Salih Dündar, Covid-19  aşılama çalışmalarında engelli öğrencilerle ilgili müjdeyi verdi.

Nursel Özdemir Kurumları kurucusu Psikolojik Danışman ve AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı Salih Dündar, Covid-19 aşı programına yeni bir grubun daha eklendiğini belirterek, bugünden itibaren tam bağımlı, orta düzey ve ağır engelli vatandaşların aşılanmasının başladığını duyurdu.

Fethiye ve Seydikemer’de engelli bireylere yönelik aşılama çalışmalarının başlatıldığını belirten Dündar, açıklamasında “Pandemi sürecini şöyle değerlendirdi; Özel eğitim gereksinimli öğrencilerin rehabilitasyon desteği almaya devam etmesi sebebiyle aşılamada öncelikli sırada yer alması konusunda gerekli çalışmalar bakanlık tarafından yapılmaya devam etmektedir. Geçtiğimiz dönemde 18 yaş üstü down sendromlu engelli vatandaşlarımız ve kurumlarımızda çalışan sağlık personellerine aşılama süreci başlanmıştı. Şimdiki çalışmalarda ise aşı programında öncelikli grupta yer alan tam bağımlı orta düzey ve ağır engelli vatandaşlarımıza aşılama geldiğinin müjdesini sağlık bakanı Dr. Fahrettin Koca twitter üzerinden duyurdu. Aşılama sorgusu  için e- nabız ya da 2023’e kısa mesaj göndererek sorgulama yapılabilir ve sorgulama sonucunda randevu için MHRS üzerinden aşı randevusu alarak yaptırabilirler. Rehabilitasyon merkezi çalışanların tamamını aşılama ve rehabilitasyondan destek alan öğrencilerine yönelik olarak çalışmalar başkan yardımcılığı yaptığım EGE-DER (Ege Bölgesi Rehabilitasyon Merkezler Derneği) yönetim kurulu ile görüşerek özel özel eğitim dernekleri federasyonumuza ilettik. Federasyonumuz ilgili talebimizi sağlık bakanlığına ileterek süreci hızlandırmak için gerekli tüm çalışmaları vatandaşlarımız için yapmaya devam ediyor.Bu konuda gücümüze güvenin. Her vatandaşımızın aynı haklara sahip olması için her türlü çalışmaları yapmaya özen gösteriyoruz” dedi.

Sağlık Bakanlığının engelli bireylere sunulan aşılama hizmeti için gerekli tüm duyuruları vatandaşlara yapmaya özen gösteren Salih Dündar, herhangi bir sorun durumunda yardımcı olacağını da belirtti.

Okudunuz mu?

Başkanlardan İş Yeri Sahibine “Geçmiş Olsun” Ziyareti

Adalet ve Kalkınma Partisi Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir