Fethiye Tv

resim yükleresim yükleresim yükle

Eğitim-İş Şube Başkanı Fethiye’den Seslendi

Eğitim-İş Şube Başkanı Fethiye’den Seslendi
0 views
14 Haziran 2021 - 22:01

 

Eğitim-İş Sendikası Fethiye İlçe temsilciliğini ziyaret eden Eğitim İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Mesut Sarıoğlu açıklamada bulundu.  Bir eğitim ve öğretim döneminin sonuna gelindiğini ifade eden Eğitim İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Mesut Sarıoğlu açıklamasında; Bu eğitim öğretim yılı salgın nedeniyle ne yazık ki her zamankinden daha sorunlu bir şekilde geçti.

Zaten eğitimde var olan sorunlara Bakanlığın yanlış ve zamansız kararlarıyla yeni sorunlar eklendi. Bu olumsuzluklar ilimize ve  ilçemize de yansıdığını, belirtti.

“O OKULDA CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANMAMIŞTIR”

Çeşitli iddialarda bulunan Mesut Sarıoğlu açıklamasında “Örneğin geçen hafta sonu yapılan Liselere Geçiş Sınavındaki soruların, bir  yayınevi ve dershanenin soruları ile dikkat çekici biçimde benzerlik göstermesi hatta yayınevi sahibinin “itiraf” gibi açıklamalarına rağmen Bakanlık somut belge arıyor. Şaibeli hale gelen bu sınavdaki kuşkuların bir an önce giderilmesi gerekiyor. Umuyoruz üniversite sınavında böyle bir durumla karşılaşmayız. İlçemizde de eğitim ile ilgili sorunlar ne yazık ki tükenmiyor. Sendika olarak tümünün takipçisi oluyoruz. Örneğin Cumhuriyet Bayramında öğretmenimiz ek ders ücreti alamıyor. Sorunu ilgililere ve Bakanlığa soruyoruz. Yanıt suçlarını itiraf şeklinde: o okulda Cumhuriyet bayramı kutlanmamıştır. Cumhuriyet Bayramını kutlamamak ayrıca bir suç olmasına rağmen bu konuda İl ve İlçe müdürlükleri şu ana kadar bir işlem gerçekleştirmemişlerdir. İlçemizde bir Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni bir eğitimciye yakışmayacak şekilde paylaşımlar yapmıştır. Bu konunun sonuna kadar yasal takipçisi olacağız. Çünkü geçmiş yıllarda bir sürü konunun nasıl kapatıldığına hepimiz şahidiz. Bu konunun kapanmasına izin vermeyeceğiz.

“PERVİN HANIM’I EĞİTİM ÇALIŞANLARI HİÇ İYİ HATIRLAMAYACAKTIR”

Bu gibi konuların kapatılmasında en büyük sorumluluk il ve ilçe eğitim yöneticilerindedir. Bakınız dün itibari ile İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre görevinden ayrılmıştır. Pervin Hanım’ı Muğla ve Fethiye’deki eğitim çalışanları hiç iyi hatırlamayacaktır. Uygulamaları ile eğitimcilerin intiharına kadar giden bir süreç yaşanmıştır. İlimizden gitse de bu mahkeme sürecinin sonuna kadar takipçisi olacağız. Değerli arkadaşlar, Eğitim İş olarak ilçemiz, ilimiz ve  ülkemizde  çağdaş, bilimsel laik ve Atatürk ilkelerine uygun bir eğitimin yürütülmesi için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu bağlamda Ayasofya’da  ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e  kinlerini kusanları yargıya taşıdık. Buna sessiz kalanlara da yasal ve demokratik haklarımız çerçevesinde mutlaka hesap soracağız.  Eğitim İş ülkemizin geleceği olan çocuklarımız için; gericiliğe, bölücülüğe ve ırkçılığa karşı çıkmaya devam edecektir. Ülkemiz için Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında bilimsel, laik, kamusal  eğitimin neferleri olacaktır. Bu konularda duyarlılık gösteren başta ilçe yönetimimize ve Fethiye’deki tüm üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Fethiye halkını ve eğitim çalışanlarını saygı ile selamlıyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv