Eşini Öldüren Koca Yine Hakim Karşısına Çıkamadı

 

Fethiye’de eşini kendisini aldattığı iddiasıyla bıçaklayarak öldüren koca hakkında “eşi tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle açılan davada tutuklu sanık Tanju Acar, SEGBİS yoluyla katılması gereken duruşmaya hastaneye gittiği için katılmadı.

Fethiye’nin Pazaryeri Mahallesi’nde Selvan Acar’ı 7 Aralık 2020’de bıçakla öldürdükten sonra kaçtığı Antalya’nın Kaş ilçesinde yakalanarak tutuklanan eşi Tanju Acar’ın ilk  duruşmasında olduğu gibi, ikinci duruşmaya da  SEGBİS sistemi ile katılması gereken duruşmaya katılmadı.

Fethiye Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, hayatını kaybeden Selvan Acar’ın  annesi Cemile Kaya ile tarafların avukatları katıldı.

Antalya Cezaevinde bulunan tutuklu sanık Tanju A. ise duruşmaya, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılması beklenirken,  sağlık sorunu  nedeniyle hastaneye gittiği için katılmadı.

Avukatlar Tanju Acar’ın gelecek duruşmada mutlaka hazır edilmesini isterlerken, Acar’ın tutukluluğunun devamına karar verildi.

Mahkeme heyeti her iki celsede de duruşmada hazır edilemeyen Tanju Acar’ın birinci celsede Covid-19 sebebiyle SEGBİS odalarının yoğun olması nedeniyle savunmasının alınamadığını, gelecek duruşma için Antalya Cezaevinde hazır bulundurulması için talimat yazılmasına karar verdi. Duruşma ileri tarihe ertelendi.

Okudunuz mu?

Başkan Otgöz’den 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

  Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir