Fakülte Bahçesinde 500 Fidan Toprakla Buluştu

Fethiye İşletme Fakültesi öncülüğünde gerçekleştirilen Fethiye Beşkaza Yerleşkesi Ağaçlandırma etkinliğinde kampus bahçesinde 500 fidan toprakla buluştu.

Fethiye İşletme Fakültesi kampus bahçesinde 500 fidan toprakla buluştu. Fethiye İşletme Fakültesi öncülüğünde gerçekleştirilen Fethiye Beşkaza Yerleşkesi Ağaçlandırma etkinliğine

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek,  Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Füsun Özerdem, Fethiye Sağlık Birimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatmagül Yur,  Fethiye Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Koç, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, kurum amirleri ve STK temsilcileri katıldı.

Kampüs alanına ilk fidanı kendi elleriyle diken ve etkinliği başlatan Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Üniversitemizin Fethiye ile ilgili temel konularını istişare ettik. Ek bina ve çevre düzenlemesi hakkında fikir alışverişi yaptık. Hem de böyle güzel bir aktiviteyi hayata geçirdik. Belki de son dönemlerde ihtiyacımız olan yeşillik ve ağaçlarla beraber olabilmeyi sağlamış olduk. Başta Rektörümüze, İşletme Fakültesinin Dekanına ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Fethiye İşletme Fakültesinin her geçen gün biraz daha büyüdüğünü belirten Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ise, “Bizde sabah erken saatlerde Muğla Merkezden geldik. Yakın zamanda bir dekan değişimimiz oldu. Eski dekanımız Erdoğan Gavcar hocamızın süresi dolduğu için Füsun Hanım yeni dekanımız oldu. Erdoğan Gavcar hocamıza çok teşekkür ediyorum. 2011 yılından beri buraları bu hale getirdi. Yeni dekanımızla beraber bizde kaldığımız yerden devamını getirmek istiyoruz. Yanı başımızda yurtlar devam ediyor. Onlarda tamamlanmak üzere… Bunun yanı sıra İşletme Fakültemizin bir bloğu natamam durumdaydı. O bloğu da Aralık ayına kadar bitirip, öğrencilerimize hizmet vereceğiz. Burası çok güzel bir kampüs. Fethiye ve deniz manzarası olan, büyümeye müsait bir alanda. Gelişmeye elverişli kampüs kolay kolay her yerde bulunmuyor. Bizde bunun farkındayız. Yeni açılacak yurtlar ve binalarla beraber yeni bir çevre olsun istedik. Ağaçlandırma istiyoruz. Buranın su altyapı sistemi yeni tamamlandı. Tüm kurumlarımızla beraber burada ağaç dikeceğiz. Burası bizim bölgemizin okulu buraya sahip çıkmamız gerekiyor. Buraya ne kadar sahip çıkarsak bölgemiz o kadar daha çok güçlenir. Daha iyi öğrenciler gelir” ifadelerini kullandı.

Okudunuz mu?

CHP’li Demir, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir