Fetex Turizm Fuarı 10. Kez Kapılarını Açtı

Fethiye’de düzenlenen Fethiye Turizm, Turizm Tedarikçileri ve Yiyecek, İçecek İhtisas Fuarı (FETEX) bu yıl 10’ncusu kez kapılarını açtı.

Marmaris Fuarcılık (MARFO) tarafından organize edilen FETEX Fuarı, Çamköy Mahallesi’ndeki Bekir Eser Çamköy Semt Pazaryeri’nde 4 bin 500 metrekare alan üzerine kuruldu. Fuarda, 10 firma tanıtmak için stant açtı. Marmaris Fuarcılık (MARFO) tarafından organize edilen, Fethiye Belediyesinin ev sahipliğinde Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Ticaret ve sanayi Odası ve Tüm Sanayiciler ve İş adamları Derneği ( TÜMSİAD) ve sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle 10. Kez kapılarını FETEX’in ilk gün yoğun ilgi oldu.

FETEX’in açılışına Fethiye Kaymakamı Muzzaffer Şahiner, Fethiye Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Osman Çıralı, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Mehmet Soydemir, Ak Parti İlçe Başkanı Bekir Eser, Tüm Sanayiciler ve İş Adamları (TÜMSİAD) ve vatandaşlar katıldı.

 

Fuarın açılışında konuşan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, dünyanın birçok ülkesindeki koronavirüs salgınının neden olduğu krizin Türkiye açısından fırsata çevrilebileceğini söyledi. Avrupa genelinde insanların koronavirüs nedeniyle kapalı ortamlarda kaldığını anlatan Şahiner, “Şu anda ülkemizde bu tehlikenin olmaması bizim için büyük fırsat. Turizm sezonuna en iyi şekilde hazırlanıp bölgemize gelen turistleri en iyi şekilde ağırlayacağız. Tüm hazırlıklarımız ve çalışmalarımız bu yönde.” dedi.

MARFO Fuarcılık Genel Müdürü Volkan Gülcan, fuarı 10’uncu yılında 100 katılımcı firma ve 400’e yakın markayla açmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Toplam 4 bin 500 metrekare alana kurulan fuar, 7 Mart’ta sona erecek.

 

Okudunuz mu?

Fethiyespor Transfer Atağına Geçti

Yeni sezona iddialı bir şekilde, transfer çalışmalarını sürdüren Fethiyespor, Edirnesporun sağ bek oyuncusu Mehmet Mustafa …