Fethiye Tv

resim yükleresim yükle

Fethiye Camilerinde Yağmur Duası Gerçekleştirildi

Fethiye Camilerinde Yağmur Duası Gerçekleştirildi
1 views
06 Ağustos 2021 - 16:15

Bu yıl yaşanan kuraklık ve Muğla ilçeleri ile diğer illerdeki yangın afetlerinin biran önce sona ermesi için Fethiye camilerinde yağmur duaları gerçekleştirildi. Fethiye merkez yeni caminde imam hatip Yusuf Demirci tarafından ,cuma namazına mütakip yapılan duada “Muğlamız ve Ülkemizdeki yangın afetlerinin biran önce sona ermesini istiyoruz. Bu afetlerin dinmesi için yangın söndürme çalışmalarındaki tüm görevlilere ve vatandaşlarımıza güç kuvvet ver. Her türlü afetten zarardan ülkemizi ve bizleri koru, ekinlerimizi ormanlarımızı koru yarabbim, Allahım bize yağmur ver.Başta yangın ve afetlerde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar ver Allahım” ifadelerini kullandı.

Türkiye nin değişik illeri ile Muğla nın bazı ilçelerinde çıkan orman yangınları adeta afete dönüşüp tüm vatandaşlarımızı üzüntüye boğdu. Muğla da Bodrum, Marmaris, Menteşe, Milas ,Köyceğiz, Fethiye ve Seydikemer ilçelerinde çıkan orman yangınları birlik ve beraberlik içerisinde söndürülürken, bazı yangınların söndürme çalışmaları devam ediyor. İklim değişiklikleri ile kuraklık ülkemizde de etkili olurken hem orman yangın söndürmelerine destek hem de kuraklığın giderilebilmesi için Fethiye deki tüm camilerde eller semaya açılıp “yağdır mevlam su” duaları yapıldı.

Fethiye merkez yeni caminde Cuma namazına mütakip imam hatip Yusuf Demirci tarafından yağmur duası yaptırıldı. Demirci “Muğlamız ve Ülkemizdeki yangın afetlerinin biran önce sona ermesini istiyoruz. Bu afetlerin dinmesi için, yangın söndürme çalışmalarındaki tüm görevlilere ve vatandaşlarımıza güç kuvvet ver. Her türlü afetten zarardan ülkemizi ve bizleri koru ,ekinlerimizi ormanlarımızı koru yarabbim, Allahım bize yağmur ver.Başta yangın ve afetlerde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar ver Allahım “şeklinde duada bulundu.Cuma namazında hutbede de afetler gündeme getirilip birlik ve beraberlik üzerinde duruldu.İmam hatip Yusuf Demirci hutbede “Muhterem Müslümanlar! Geçen hafta afet gerçeğiyle bir kez daha karşılaştık. Cennet yurdumuzun akciğerleri ormanlarımızda çıkan yangınların çoğu söndürüldü elhamdülillah. Bazı bölgelerimizde ise söndürme çalışmaları devam ediyor. Cenâb-ı Hak, en kısa sürede bu afetten de kurtulmayı bizlere nasip eylesin. Milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Aziz Müminler! Evet, bugün mahzunuz, üzüntümüz çok büyük. Kaybettiğimiz kardeşlerimiz, yanan ormanlarımız, yitirdiğimiz masum canlar her birimizin yüreğini dağlıyor. Ancak biliyor ve inanıyoruz ki bizi biz yapan değerlerin etrafında kenetlenip kardeşlik şuurumuzu diri tuttukça başaramayacağımız imtihan yoktur. Tarih boyunca Allah’ın yardımı, devletimizin kararlılığı ve milletimizin azmiyle nice zorluğu birlikte göğüsledik. Bugün de devlet millet dayanışması içinde aşamayacağımız engel yoktur. Toplu vurdukça yüreklerimiz üstesinden gelemeyeceğimiz zorluk yoktur. Nitekim Rabbimizin müjdesi açıktır: “Şüphesiz zorlukla beraber kolaylık vardır. Gerçekten, zorlukla beraber kolaylık vardır.”1 Kıymetli Müslümanlar! Gün, ayrışma değil kenetlenme günüdür. Gün, birliğimizi, beraberliğimizi ve muhabbetimizi canlı tutma günüdür. Sevinç ve mutluluğumuz gibi hüzün ve kederimizi de paylaşma günüdür. Nitekim Peygamber Efendimiz (s.a.s) biz müminleri şöyle tarif etmektedir: “Müminler, birbirlerini sevmede, birbirlerine merhamet ve şefkat göstermede, tıpkı bir organı rahatsızlandığında diğer organları da uykusuzluk ve yüksek ateşle bu acıyı paylaşan bir beden gibidir.”diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv