Fethiye Tv

Fethiye Kent Konseyi Başkanlığına Gülbahar Edik Kayhan Tekrar Seçildi

Fethiye Kent Konseyi Başkanlığına Gülbahar Edik Kayhan Tekrar Seçildi
0 views
10 Temmuz 2021 - 16:38

Fethiye Kent Konseyinin II. Dönem olağan genel kurulu Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan olağan genel kurulunda Fethiye kent Konseyinin mevcut başkan Fethiye Ali Sıtkı Koçman Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Gülbahar Edik Kayhan tekrar başkan seçildi.

Tek liste ile gidilen olağan genel kurulunun divan başkanlığını FTSO başkanı Osman Çıralı ve yardımcılıklarını da Fethiye Gazeteciler Derneği üyesi Gazeteci Mesut Bölük ile Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Fethiye şubesi yönetiminden Ömer Faruk Koç yaptı.

 

Fethiye Kent Konseyinin olağan genel kuruluna; Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, başkan yardımcısı Oğuz Bolelli ve Fethiye Belediyesi CHP’li meclis üyeleri,  S.S. Likya Fethiye Kadın Girişimi Kooperatifi başkanı Çiğdem Karaca, FTSO başkanı Osman Çıralı, Çalış –Der Başkanı Mete Ay, Fetav müdürü Dilek Dinçer, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit ile bazı sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileri ile Fethiye Kent Konseyi üyeleri katıldılar. Yoğun bir ilginin olmadığı olağan genel kurulda faaliyet raporları ve gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca konuşmasında, “Sadece kadrolu personelimizle birlikte değil, bölgemizin farklı kademelerinde görev yapan bütün dostlarımız ile birlikte Fethiye’de hep birlikte hizmet etmek için mücadele ediyoruz. Onlarla birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunların biriside kent konseyidir. Hiçbir beklenti içinde olmayan, maddi olarak belediyeden bir liralık menfaat gözetmeyen, maaş almayan ve gecesini gündüzüne katıp bizim birçok projelerimizde ve şehrimizin geleceğini güzelleştirmek adına desteklerini bizden esirgemeyen başta kent konseyi başkanımız Sayın Gülbahar Edik ve yürütme kurulu üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde bugün seçilecek olan başkanımız ve yürütme kurulu ile birlikte, belediyemiz ile el ele vererekten, şehrimizin geleceğini hazırlayacağız. Genel kurulun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmalar ve faaliyet raporlarının okunmasından sonra açık oylama ile başkanlık ve 13 kişilik yönetim kurulu adayları oy birliği ile seçildi. Fethiye Kent Konseyi mevcut başkanı Gülbahar Edik Kayhan  tekrar başkan seçilerek güven tazeledi. Gülbahar Edik Kayhan Başkanlığındaki Fethiye Kent Konseyinin yeni yönetim kurulu şu şekilde; Kamil Ovacık (Fetder), Kerem Özdemir (Muvho), Nilay Boyacıoğlu (Mimarlar Odası), Osman Yelmer (Gelecek partisi), Orhan Karataş (Mag), Birol Keski (Şehir Plancıları Odası), Ömer Faruk Koç (YKKE), Mesut Bölük (FGD), Canan Bütün (CKD), İsmail Yarbaşı (Fethiye Yörük ve Türkmen Derneği), Leyla Koç (DİSK-Emekli Sen), Mehmet Aykul (Fethiye Belediyesi Fen Lisesi Mezunları Derneği), Can Gündüz (Fethiye İşitme Engelliler Derneği). Fethiye Kent Konseyinin II. Dönem olağan genel kurulu;  birlik ve beraberlik mesajları ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv