Fethiye Tv

resim yükleresim yükleresim yükle

Fethiye Sahil Bandı Esnafları Birlik Oldu “Fethiyeyi Rantçılara Teslim Etmeyeceğiz”

Fethiye Sahil Bandı Esnafları Birlik Oldu “Fethiyeyi Rantçılara Teslim Etmeyeceğiz”
7 views
10 Eylül 2021 - 17:17

 

Fethiye Belediyesi’nin mülkiyetinde bulunan 2. etap sahil bandının tahliyesi için inanılması zor, ancak gerçek bir hukuk mücadelesi yaşanırken sahil bandı esnafları bir araya gelerek işletmelerini rantçılar a karşı 1 saatliğine kapatıp bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

2006 yılında Fethiye Belediyesi tarafından ihale edilen ve dolgu yapılarak Fethiye ye kazandırılan, 2011 yılından itibaren ise BUBA INVEST Marina Turizm İnşaat Orman ve Petrol Ürünleri Pazarlama Satış İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi tarafından işletilen 2.etap sahil bandı Fethiye Belediyesi’ne geçmesine rağmen,10 yıllık kira sözleşme süresi dolduğu için 16 Mart 2021 tarihinde Fethiye Belediyesi’ne devrilmesi gereken sahil bandı, 8 mahkeme kararına rağmen, 6 ay boyunca kiracı şirket tarafından boşaltılmamış ve tahliye süreci uzamıştı. Fethiye Kaymakamlığı tarafından 2 Eylül 2021 günü teslim alınan ve Fethiye Belediyesi’ne devredilen sahil bandında halen 16 işletme bulunuyor. Geçen dönem zarfında BUBA INVEST Marina Turizm İnşaat Orman ve Petrol Ürünleri Pazarlama Satış İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Fethiye Belediyesi’nin mülkiyetinde bulunan sahil bandındaki 16 adet yapı için şirket adına Yapı Kayıt Belgeleri çıkardı. Fethiye Belediyesi’nin yasal başvurusu sonrası 16 adet yapı kayıt belgesi iptal edilmişti. Ancak ilgili şirketin sahil bandı ile ilgili olarak yeni mahkemelerle süre uzatma ve yeni hak arayışlarına karşı olarak Fethiye sahil bandı esnafları bir araya gelerek ilgili işletmeye karşı bir basın açıklaması gerçekleştirdi. 2.etap sahil bandında ki  16 işletme bir saatliğine işletmelerini kapatıp Özgecan anıtı önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı basın açıklaması toplantısına FTSO Başkanı Osman Çıralı Fethiye esnaf ve sanatkarlar odası başkanı Mehmet Soydemir, Esnaf kefalet ve kredi kooperatif başkanı İsmail Başoğlu, DTO başkanı Şaban Arıkan , FETOB başkanı Bülent Uysal, Baro Fethiye temsilcisi Fatih Taşer, CHP ilçe başkanı Mehmet Demir,Sahil bandı  esnafları, çalışanları ve Fethiye Balıkçıları katıldı.

BASIN AÇIKLAMASINI AYDIN ERTEMLİ YAPTI

Ortak basın açıklaması sırasında sahil bandı esnafları bir arada yer alırken ortak açıklamayı esnaflardan Aydın Ertemli gerçekleştirdi.  Ertemli ”Fethiye Belediyesinin, Fethiye mizin süresiz tasarruf hakkına sahip olduğu fethiyenin malı olan 2 etap sahil bandı 2011 yılında Buba İnvest Marinaya Ltd Şti ne 10 yıllığına kiraya verilmiş ve söz konu firmadan bizlerde alt kiracı olarak sahil bandında bulunan 16 adet işletmeyi işleten, işletmelere  yatırım yapan, çalışarak emek veren, Sahil Bandını Fethiye nin parlayan yüz, marka değeri haline getiren işletmeciler emekçileriz…Söz konusu alanda 16 işletme olarak 1000 e yakın  personel çalıştırarak bu zorlu covid sürecinde istihdam sağlayan emek veren cefa çeken insanlarız…”dedi.

HAKSIZ VE HUKUKSUZ

Ertemli “Sahil Bandında kiracı firma olan Buba İnvest Marina Ltd Şti 10 yıllık kiracılık süresi 16.03.2021 tarihinde dolmuştur… Ancak söz konusu firma haksız ve hukuksuz olarak söz konusu bandı gerçek sahibi olan Fethiye’ye, Fethiye Belediyesine iade etmek yerine türlü dolambaçlı hileli, desiseli yollara başvurarak, sinsi emellerine hukuku da aracı kılarak türlü bizans oyunları ile ve arkasındaki bir takım Fethiye den beslenen, Fethiyeli olduğunu iddia eden, FETHİYE rantçılara ile bir olarak haksız bir şekilde Fethiye nin malını Fethiye Belediyesine iade etmemek için tüm gayreti göstermiş,

Sayın Belediye Başkanımız Alim Karacanın büyük mücadelesi ve biz esnaflarımızın tüm destekleri ile başarılı olamamıştır. söz konusu firma buba invest marina ltd şti hakkı olmadığı halde, Fethiye sahil bandının tapusunu mülk edinmek istemektedir.

biz sahil bandı esnafları, Fethiye balıkçılar kooperatifi olarak Fethiye nin yanındayız ve 1 m2 toprağımızı rantçılara teslim etmeyeceğiz….Buna izin vermeyeceğiz.bu uğurda canımıza bile ortaya koyacağız.Yine kurdele ile açılışı yapılan ve Fethiye nin Emekçisi Balıkçı kardeşlerimize teslim edilen barınağın daha sonra dolambaçlı yollar ile marinaya çevrilip Balıkçılarımız buradan atılmaya çalışılmasını geçmişte ibretle izlemiştik…

Ve Üzülerek şahit olmuş idik…

Bugün burası tekrar gerçek sahiplerine balıkçılarımıza Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca tarafından teslim edilmiştir.

Bu uğurda emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

TEŞEKKÜR ETTİ

İşletmeci Aydın Ertemli “ Son olarak Fethiye sahil bandı 6 aylık hukuk mücadelesinin sonunda 02.09.2021 tarihinde Fethiye belediyesine teslim edilmiştir. Fethiye Belediyesi tarafından söz konusu alandaki işletmeler, emekçiler, Fethiyeliler,  mağdur edilmeyerek alanın tasarruf hakkı Fethiye Belediyesince işletmecilere,  yani bizlere emekçilere, balıkçılara kooperatifine teslim edilmiştir.Bu uğurda  emeği geçen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karacaya,

Taşın altına elini sokmaktan kaçınmayan tüm büyüklerimize, Bu zorlu süreçte ve mücadelede yanımızda duran Fethiye Baro temsilcimiz Av.Fatih Taşere ve tüm Fethiye halkına teşekkür eder şükranlarımızı sunarız..son sözümüz Fethiye sahil bandı Fethiyenindir,  Fethiyelilerindir. kendisini Fethiyeli hissedenlerindir” diye konuştu. Basın açıklamasının ardından sahil bandı esnafları ve çalışanları sessizce dağılırken işletmeler 1 saat kapalı kaldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv