Fethiye Tv

Fethiye’de Aşılama Oranı Yüzde 80

Fethiye’de Aşılama Oranı Yüzde 80
0 views
06 Temmuz 2021 - 18:07

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, ilçe nüfusunun yüzde  80’inin en az bir doz aşı olduğunu belirterek, “Kurban Bayramına kadar hedefimiz ilçemizde aşılanmadık insan bırakmamak” dedi.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Sağlık Müdürü Ruhsar Doruk ile birlikte Hükümet Konağında yeni açılan aşı uygulama noktasındaki sağlık görevlilerini ve aşı olmak isteyen vatandaşları ziyaret ederek,incelemelerde bulundu.

Aşılama çalışmalarını Fethiye’de hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Kaymakam Fırat, ilçe nüfusunun yüzde  80’inin en az bir doz aşı olduğunu ve Kurban Bayramına kadar hedefin  Fethiye’de  aşılanmadık insan bırakmamak olduğunu  açıkladı.

“Aşılama Çalışmaları Hızla Devam Ediyor”

Fethiye’nin farklı noktalarında randevu almadan aşılama çalışmalarının yapıldığını kaydeden Kaymakam Eyüp Fırat, “Malum olduğu üzere Sağlık Bakanımız Fahrettin Kocanın açıklamalarına göre Muğla, aşılamada Türkiye birincisi. Sayılarımızın çok iyi olmasına rağmen, ilçemizde de aşılama çalışmaları devam ediyor. Özellikle hedef kitlemizde gençler var. İlçemizdeki genç kardeşlerimizden ricam, bir an evvel aşılarını olsunlar. İlçemizde aşılama noktalarını da oldukça fazlalaştırdık. Hemen hemen tüm kamu binalarımızda, açık alanlarımızda, sağlık evlerinde  ve hastanelerimizde aşılama çalışmaları devam ediyor. Turizm bölgesinde olduğumuz için aşılama çalışmalarını hızlı bir şekilde yapıp, turizm sektöründe daha rahat olmak istiyoruz” dedi.

“Bayrama Kadar İlçemizde Aşılanmadık İnsan Bırakmayacağız”

Fethiye’de aşılama oranına bakınca nüfusun yüzde 80’inin aşılandığını açıklayan Kaymakam Eyüp Fırat, “Sağlık Bakanımızın da açıkladığı gibi Muğla ilimiz aşılamada yüzde 80 sayılarında. Türkiye ortalamasına bakıldığı zaman yüzde 56’larda. İlçemizde ilimize bakınca oldukça güzel rakamlarda. Bizim niyetimiz Fethiye’de bayrama kadar aşılanmadık kimse bırakmamak” ifadelerinde bulundu.

“Tedbirlerimiz ve Denetimlerimiz Devam Ediyor”

Normalleşme süreci ile insanlarda bir rehavete kapılma olayının görüldüğünü de belirten Kaymakam Fırat, “Belki de Türkiye’de en sıkı denetim ilçemiz Fethiye’de oluyor. Biz bu konu hakkında çok titiz davranıyoruz. Elbette yüzde yüz değilizdir. Ama halkımızdan çabuk rehavete kapılmamalarını rica ediyorum ve denetimlerimiz sıkı bir şekilde de sürüyor. Turizm bölgesinde yaşadığımız için özelikle turistlerin kurallara uymadığını daha çok görüyoruz. Fethiye halkı artık bu konuda daha bilinçli davranıyor. Bizim niyetimiz kesinlikle ceza yazmak değil. Fakat uyulmadığı taktirde de bu enstrümanı kullanacağız “ dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv