Fethiye’deki Vaka Sayılarında Yüzde 50 Düşüş Var

 

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge sonrası uygulamaya konulan 17 günlük tam sokağa çıkma kısıtlamasının, Fethiye’deki vaka sayılarında yüzde 50 civarında düşüş yaşandığı öğrenildi.

Fethiye Devlet Hastanesinde, Koronavirüs salgını nedeni ile 41 kişinin tedavi altında olduğu öğrenilirken, 4 hastane personelinin de salgın nedeni ile karantinada olduğu öğrenildi.

29 Nisan tarihinde saat 19.00’da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’da bitecek olan tam sokağa çıkma kısıtlamasının vaka sayılarında düşüş yaşatmaya başladı.

9 gündür uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ile birlikte; Fethiye’deki vaka sayılarında düşüş olduğu öğrenildi. Fethiye Devlet Hastanesi Pandemi Yoğun Bakım Servisi’nde yatan hasta sayısının 9 olduğu belirtilirken, 32 hastanın da Kovid-19 nedeniyle ilgili serviste tedavi altında olduğu ifade edildi.

Geçtiğimiz dönemlerde Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması haritasında tamamen kırmızıya bürünen Fethiye’nin; bulunduğumuz süreçte mavi ve yeşile döndüğü gözlendi. Mart ve Nisan  aylarında Fethiye Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım ve serviste 100’den fazla pozitif vakalı hasta tedavi görürken; sayılarda önemli düşüş olduğu kaydedildi. Fethiye Devlet Hastanesi yetkilileri vatandaşların maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeleri hususunda uyarılarda bulundular.

Öte yandan Fethiye Devlet Hastanesi’nde 4 sağlık görevlisinin korona virüsü nedeniyle karantina altında olduğu bildirildi.

Okudunuz mu?

Fethiye Tahini’nde markalaşma adımları üreticileri sevindirdi

    Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) girişimleriyle Fethiye Tahini’nin, Türk Patent ve Marka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir