Fethiye’nin Nüfusu 1 Milyonu Geçti

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinin başlaması ile birlikte Fethiye’de hissedilir derecede nüfus yoğunluğu yaşanırken, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye’nin nüfusunun Bayram tatili boyunca Bir Milyonu geçtiğini belirtti. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, Fethiye’ye tatil için gelecek olan tatilcilere çağrıda bulunarak “Lütfen Fethiye’ye gelmeden önce otellerde rezervasyonlarınızı yaptırın ve öyle gelin” dedi.

Fethiye’de Kurban Bayramının ilk günü gerçekleşen protokol bayramlaşmasının ardından Kaymakam Eyüp Fırat, beraberinde Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Bekir Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı vekili Okan Kuloğlu, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Raşit Gödelek, Fethiye Emniyet Müdürü İsmail Ayhan ile birlikte Ölüdeniz Mahallesinin Ovacık bölgesindeki Jandarma Yol Kontrol  Noktasına giderek, hem  görevli Jandarma Personeli ile bayramlaştılar, hem de yaşanan trafik yoğunluğu hakkında bilgiler edindiler.

Ölüdeniz Jandarma Karakol Komutanı Ergül Tunçdemir ve İlçe Jandarma Komutanı vekili Jandarma Yüzbaşı Okan Kuloğlu tarafından protokol üyelerine kısa bir brifing verildikten sonra Kaymakam Eyüp Fırat ve beraberindeki protokol üyeleri bölge trafiğinde incelemelerde bulundular.

“Bir Günde Ölüdeniz’e 52 Bin 460 Araç Giriş Yapmış”

İncelemelerin ardından gazetemiz muhabirine kısa bir değerlendirmede bulunan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Ölüdeniz’e sadece Arefe gününde 52 Bin 460 araç giriş yapmış. Kurban Bayramı nedeni ile inanılmaz bir yoğunluk var.  Fethiye nüfusu şuan itibari ile 4 kat artmış durumda. Bu artışı belediyemize bağlı temizlik işleri müdürlüğünün verilerine bakınca da çok net olarak  anlıyoruz. Normal günlerde ilçemiz genelinden 160 ton çöp çıkarken, bayram nedeni ile şuanda 468  ton çöp topluyoruz. İlçemizde Fethiye Belediyesi birimlerinin yanı sıra Kaymakamlık bünyesindeki ve diğer  müdürlüklerimizin birimleri olarak hep beraber teyakkuzdayız.İlçemize tatil için gelen misafirlerimizin dönüş anına kadar teyakkuzda olacağız. Fethiye halkımız ve burada yaşayan insanların huzuru ve refahı için çalışmalarımıza devam ediyoruz ve edeceğiz de” diye konuştu.

“Başkan Karaca’dan Fethiye’ye Tatile Geleceklere Çağrı”

Fethiye’ye tatil için gelen tatilcilere çağrıda da bulunan Başkan Karaca, “Aylar süren pandemi sürecinin ardından ilçemizde tatilcilerimizi ağırlıyoruz. Onları burada görmekten dolayı da çok mutluyuz. Ama onlardan bir ricam var. Lütfen Fethiye’ye tatile gelmeden önce rezervasyonlarınızı yaptırın ve öyle gelin. Çünkü inanılmaz bir yığılma var. İlçemizdeki oteller, pansiyonlar ve villalar şuan dolmuş durumda. Hem kendi sağlıkları, hem de burada yaşayan vatandaşlarımızın sağlıkları için lütfen rezervasyonlarınızı yaptırın ve öyle gelin” şeklinde konuştu.

“Fethiye’nin Nüfusu 1 Milyonu Geçti”

Elde edilen verilere göre Kurban Bayramı sürecinde Fethiye’nin nüfusunun 1 Milyonu geçtiğini ifade eden Kaymakam Eyüp Fırat ise, “Edindiğimiz rakamları duyunca ben de çok şaşırdım. Sadece Arefe gününde Ölüdeniz Mahallemize 52 Bin 460 araç girmiş. Bu araçlarda en kötü ihtimal dört kişi olduğunu düşünürsek, sadece bir günde Ölüdeniz’ e 200 Bin kişi girmiş. Bu rakam çok ciddi bir rakam. İlçemizin en büyük gelir kapılarının başında turizm yer alıyor. Dolayısıyla ne kadar çok turist bölgemize gelirse, bizde o kadar çok seviniyoruz. Elimizden geldiğince trafiği rahatlatabilmek, misafirlerimizi rahat ettirebilmek adına Kaymakamlığımız, Belediyemiz, askerimiz ve polisimizle el birliğiyle gayret içindeyiz” dedi.

Kaymakam Fırat, “Tahminlerimize göre ilçemizin Kurban Bayramı tatilindeki nüfusu 1 Milyonu geçmiş durumda. Jandarma ve Emniyet Müdürlüğümüzden elde ettiğimiz kayıtlar ve verilere göre çok ciddi rakamlarda ilçemizde misafir ağırlıyoruz. Biz tatil için misafirlerimizi Fethiye’ye davet ediyoruz. İlçemizin alt yapısı sağlam durumda” şeklinde konuştu.

Okudunuz mu?

Başkan Otgöz’den 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

  Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir