Fethiyenin Yerli Hayvanları Çarıklı Bizim Kasap ta

Kurban Bayramına sayılı günler kala Fethiye’nin Çatalarık Mahallesi’nde bulunan Canlı Hayvan Pazarında Arefe günü hareketlilik bekleniyor. Celepler, pazarda yerlerini alırken, Kurbanlık fiyatlarının  geçen yıla oranla yüzde 10 civarında artış kaydettiği belirtildi. Yüzde yüz yerli besi satışı yapan 3124 rakımındaki Girdev Yaylasında beslediği kurbanlıkları satan Çarıklı Bizim Kasap sahiplerinden Hüseyin Metiner, “Geçen yıla oranla fiyatlarda çok az bir yükseliş var. Oda girdi ve yem fiyatlarının artmasından kaynaklanıyor. Biz tüm müşterilerimize yine de kolaylık sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Fethiye’nin Çatalarık Mahallesindeki Canlı Hayvan Pazarı  Kurban Bayramına sayılı günler kala hareketlenmeye başladı. Celepler satış noktalarında müşterilerini beklerken, vatandaşlar da ceplerine uygun kurbanlık almak için sıkı pazarlık girişimlerinde bulunuyorlar. Pandemi tedbirleri altındaki hayvan pazarında genelgelere uygun olarak hareket edilirken, fiyatların geçen yıla oranla yüzde 10 civarında artış kaydettiği belirtiliyor.

Daha çok Fethiye bölgesinin celepleri pazarda yerini alırken, il dışından gelen celep sayısı ise geçen yıllara oranla az sayıda idi. Fethiye Belediyesi Zabıta Ekiplerinin ve Veteriner Hekimlerinin kontrollerinin de yapıldığı pazarda özellikle yarın ve Arefe günü hareketliliğin daha da artacağı tahmin ediliyor.

Kurbanlık fiyatlarının geçen yıllara oranla biraz farklı olduğunu keydeden Fethiye’nin en eski celeplerinden Çarıklı Bizim Kasap sahiplerinden Hüseyin Metiner, “Kurbanlıklarımız Fethiye’nin yerli hayvanları. Girdev Yaylasında besliyoruz. Fiyatlar geçen yıla oranla biraz daha yüksek ama bizim istediğimiz düzeyde değil. Yem ve arpa fiyatları çok yüksek olması nedeniyle kurbanlık fiyatları da dolayısıyla yükseldi. Kurbanlıklarımızın fiyatları 2.000 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir. Biraz daha küçük hayvanlarımız da var. Onlarda 1.500 TL ile 2, 000 TL arasında değişiyor. Biz Fethiye halkımıza yerli malı sunmaktan dolayı mutlu oluyoruz. Koyun fiyatları da aynı şekildedir. Mezbahamızda da kurbanlıkların kesimi noktasında halkımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi

Okudunuz mu?

Başkan Otgöz’den 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

  Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir