Fethiye Tv

resim yükleresim yükleresim yükle

FETOB Başkanı Uysal “Kurban Bayramında Doluluk Oranımız Yüksek”

FETOB Başkanı Uysal “Kurban Bayramında Doluluk Oranımız Yüksek”
0 views
15 Temmuz 2021 - 12:04

 

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, Kurban Bayramı öncesi Fethiye’deki otellerin tamamına yakınının dolu olduğunu belirterek, “tüm tatilcilerimizi  Fethiye’ye davet ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

1 Temmuz itibariyle geçilen normalleşme sürecinde turizm sektörü hareketlenirken, Fethiye’de yerli ve yabancı turist yoğunluğu yaşanıyor. Fethiye’deki otellerin neredeyse tamamında doluluk yaşanırken, artan turist sayısıyla beraber trafikte aksamalar da meydana geliyor. Türkiye’de tatile çıkmak isteyen misafirlerin sahil bölgelerine akın ettiğini belirten FETOB Başkanı Bülent Uysal, ‘Fethiye’de yıllardır en çok yerli misafirleri ağırlayan bölgeyiz. O yüzden şu dönemde çok ciddi yerli misafir akışımız başladı. Ancak malumunuz herkes tatile arabasıyla geliyor. Fethiye’de de tüm tatil bölgelerinde şu anda çok ciddi bir trafik sorunu var’ diye konuştu.

“İlçemize Misafirlerimizin Akını Başladı”

Evlerine kapanan yerli ve yabancı turistler Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan 1 Temmuz normalleşme takviminin ardından sahil bölgelerine akın etmeye başladı. Kurban Bayramı tatilini sahil bölgelerinde geçirmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin özellikle Fethiye’yi tercih etmesiyle, Bayram öncesi Fethiye’de faaliyet gösteren 300’e yakın turistik tesislerde doluluk olduğu gözlendi. Ancak misafirlerin tatile aracıyla gelmesi de trafikte ciddi aksamalara neden oluyor. Öte yandan gözler İngiltere’ye çevrilirken, İngiltere başbakanının yapacağı açıklamaya göre ülkeden misafirlerin gelmesi bekleniyor. 1 Temmuz’dan itibaren normalleşme sürecinin başladığını belirten FETOB Başkanı Bülent Uysal, “1 Temmuz’dan itibaren normalleşme sürecimiz başladı. Bu süreçte tüm Türkiye’de tatile çıkmak isteyen misafirlerimiz sahil bölgelerine akın etti. Bizde biliyorsunuz Fethiye’de yıllardır en çok yerli misafirleri ağırlayan bölgeyiz. O yüzden şu dönemde çok ciddi yerli misafir akışımız başladı. Ancak malumunuz herkes tatile arabasıyla geliyor. Fethiye’de de tüm tatil bölgelerinde de şu anda çok ciddi bir trafik sorunu var. Buradan tatile çıkan misafirlerimize de, yerli misafirlerimizi de trafikte hoşgörülü olmalarını rica ediyorum. İnşallah kazasız, kayıpların az olduğu bayram tatili dönemi geçiririz. Otellerimize gelecek olursak, otellerimizin tamamına yakını 1 Temmuz’dan itibaren açıldı. Bayrama Fethiye otelleri olarak hazırız” şeklinde konuştu.

“Tesislerimizin Tamamı Hizmet Veriyor”

Fethiye’deki otellerde yaşanan doluluk oranına da değinen Başkan Uysal, “Bölgemizde yaklaşık 300 turistik tesisimiz var. Bunların tamamına yakını açık. Bölgemizde şu anda yabancı misafir olarak Rus ve Ukraynalı misafirlerimiz ağırlıkta. Diğer Polonya ve Orta Doğu dediğimiz ülkelerden de bölgemize misafir geliyor. O yüzden yer yer bazı tesislerimizin tamamına yakını dolu oluyor. Bazı tesislerimizin yüzde 60-70’ine yakın doluluk oranı var. O yüzden bölgemiz şu günlerde yerli misafirlerinde gelmesiyle yoğun günler geçiriyor” ifadelerinde bulundu

“ Ülke Olarak Sarı Listeye Geçmemiz Lazım”

İngiltere’den yapılacak olan açıklamaya göre beklentilerini açıklayacağını söyleyen Başkan Uysal, “ Cuma günü itibariyle İngiltere başbakanının açıklama yapmasını bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde hep beraber bu açıklamaları dinleyip bizde ona göre beklentimizi açıklayacağız. Ancak aylardır konuşuyoruz beklentimiz var o yüzden şu an için ne desek çok doğru değil. Önce ülke olarak kırmızıdan sarıya geçmemiz gerekiyor. İlerleyen günlerde İngiltere’nin sarı bölgede olan ülkelere yapacağı seyahat serbestliği olacak. İnşallah bizde sarı bölgeye geçeriz ve İngiliz misafirlerin yurt dışına çıkışı serbest olursa bölgemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız.” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv