Fethiye Tv

resim yükleresim yükle

Gerçeğini Aratmayan Yangın Tatbikatı

Gerçeğini Aratmayan Yangın Tatbikatı
1 views
29 Haziran 2021 - 13:43

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleşen yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı. Fethiye İtfaiye Grup Amirliği tarafından hazırlanan programa Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu personeli yoğun ilgi gösterdi.

Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu’nda olası bir afet olayına karşı personelin hazırlıklı olması için gerçekleştirilen yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı. Yangınlara karşı personeli sürekli eğitimli ve hazır halde tutmak için gerçekleştirilen tatbikata tüm personel katılım gösterdi. Muğla Büyükşehir Fethiye İtfaiye Grup Amirliği çalışanları personele; yangına sebep olan etkenler, yangına müdahale, olay yerindeki tehlikeler, yangın tüpünün kullanılması, malzeme bilgisi ve elektrik yangınlarına müdahale eğitimi ile ilgili bilgiler verdi. Uygulamalı olarak binadan çıkış ve yangın söndürme tatbikatı da gerçekleştirilerek, yangın, yangın çeşitleri, yangına müdahale şekilleri ve kullanılabilecek malzemeler konusunda detaylı bilgiler aktarıldı. Ardından Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu personeli yangın tüpleri ile yangına müdahale şeklini uygulamalı olarak gerçekleştirdi.

“Can Ve Mal Kaybının Geri Dönüşü Yok”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fahri Yiğit, “Afetlerde keşke dememek, özellikle yangınlarda bilinçli olmak çok önemli… Can ve mal kaybının geri dönüşü yok. Yangınların büyümeden önlem alınabilmesi için insanların ne yapması gerektiği konusunda eğitimli olması gerekir. Bu konuda üniversitemiz ve rektörlüğümüz gerekli çalışmalar yaptı. Tüm personelimize online olarak eğitimler verdi. Ancak bunun bir eksik yönü vardı. Bu eksikte uygulamalı tatbikattı. Sağ olsunlar Fethiye İtfaiye Grup Amirliğine müracaat ettik. Kendileri de seve seve bu tatbikatı yapacaklarını söylediler. Tüm personelimizin katılımıyla güzel bir tatbikat gerçekleştirdik. Yangına ilk müdahale hakkında temel bilgiler öğrenildi. Bu tatbikat sadece kamu kurumları için değil, evde çıkabilecek olası yangınlarda ilk müdahale içinde çok önemli. Bütün personelimiz yangın eğitimini almış oldu” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv