FETÖ/PYD Üyeliğinden Aranması Olan Şahıs Yakalandı Muğla'nın Milas ilçesinde FETÖ/PDY üyesi olduğu için araması bulunan şahıs emniyet güçlerinin yapmış olduğu operasyon ile yakalandı.
Müzikli Fethiye Akşamları Göcek ve Ölüdeniz’de devam edecek Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı, Ölüdeniz Sahili ve Hisarönü’nde devam ediyor.
DİYANET bu skandalla çalkalanıyor Diyanet İşleri Başkanlığı, Denizli’de 3 imam ve bir müezzinin eskort kızlarla fuhuş yaptıkları iddiası üzerine soruşturma başlattı.
AK Parti’den Aşure Etkinliği AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Seki Zümrüt Çayırı Güreşseverler için hazırlanıyor Seydikemer’de Kırkpınar'ın pehlivanlarının da boy göstereceği 29’uncu Seki Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi Seki Zümrüt Çayırında son hazırlıklar yapılıyor.
Telmessos Antik Tiyatrosu İçin Müjdeli Haber Geldi Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Roma döneminde yapılan ve 7 yıldan bu yana kapalı olan Fethiye Telmessos Antik Tiyatrosu için müjdeli haberi verdi.
Yaralı Domuz İçin Seferber Oldular Muğla'nın Bodrum ilçesinde arka ayağından yaralanan bir yaban domuzu bir evin bahçesine sığındı. Güçlükle uyutulabilen domuz, tedavi altına alındı.
Fethiye’nin Tarihine Işık Tutulacak Kaymakamlık bünyesinde kurulan Batı Lykia Kültürel Varlıklarını Araştırma Merkezinin amacı ve kapsamı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Büyük Acı’nın Yıldönümünde önemli Uyarılar TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Fethiye Şubesi Temsilcisi Hüseyin Kaya, 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan Marmara Depreminin yıl dönümüne ilişkin basın açıklamasında bulundu.
Motorin’den Bir İyi, Bir Kötü Haber Motorine 17 Ağustos Çarşamba gününden geçerli olmak üzere 79 kuruş zam bekleniyor. Motorine bugün yapılması planlanan 1 lira 26 kuruşluk zam iptal edilmişti.

Meslek Lisesi Öğrencileri Projeleri İle TEKNOFEST Finallerinde Boy Gösterecek

Muğla'daki meslek lisesi öğrencileri kendi geliştirdikleri projeler ile TEKNOFEST 2022 finalinde derece elde etmeye çalışacak.

  Bu yıl 5’incisi düzenlenen, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2022 finalleri tüm hızıyla sürüyor. Roketten İnsansız Deniz Aracı (İDA) sistemlerine, Yapay Zekadan Akıllı Araç Teknolojilerine kadar 40 farklı kategoride düzenlenen TEKNOFEST 2022’de özgün projeleriyle yarışan Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi, Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi, Kavaklıdere Sadık Göçen Anadolu Lisesi ve Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi öğrencileri finallere adlarını yazdırmayı başardı.

 

  Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından birçok kuruluşun paydaşlığında düzenlenen, Türkiye’nin millî teknolojilerini geliştirmeyi, bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen yarışmalarda, Muğla’nın bilime sevdalı gençleri finallere adlarını yazdırmaya devam ediyor.

 

  Kavaklıdere Akya takımının “İnsansız Deniz Aracı” (İDA) finallerde

  Kavaklıdere Sadık Göçen Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından kurulan Kavaklıdere Akya Takımı TEKNOFEST 2022 Turizm Teknolojileri Yarışması’nda finallere katılmaya hak kazandı. Akya Takımı öğrencileri tasarladıkları “İnsansız Deniz Aracı (İDA)” ile 12-14 Ağustos'ta Rize’de yapılacak finallerde yarışacak.

 

  Kavaklıdere Roket Takımı finallere kalmayı başardı

  Teknofest yarışmalarına bu yıl ilk defa katılacak olan Kavaklıdere Roket Takımı tüm rapor aşamalarını başarıyla tamamlayarak 4-5 Ağustos tarihlerinde Aksaray'da yapılacak finallerde, atışlarını gerçekleştirmeye hak kazandı.

 

  Bodrum BİLSEM 3 proje ile TEKNOFEST finallerinde

  Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi 3 proje ile finallere kalmayı başardı. “Engelsiz Yaşam Teknolojileri” kategorisinde; İBOT Takımının “Görme Engelli Bastonu Görür mü” projesi ve Tekno Doktorlar Takımının “Akıllı Engelli Sandalyesi” Projesi, Trabzon’da 5-7 Ağustos 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan TEKNOFEST yarışmaları finallerine davet edildi. Fishing Rod Takımının “Akıllı Balık Oltası” Projesi de 12-14 Ağustos tarihlerinde Rize’de düzenlenecek “İnsanlık Yararına Teknoloji” kategorisinde yarışacak.

 

  Fethiye BİLSEM Akıllı Ulaşım Kategorisinde Finalde

  Teknofest 2022 Teknoloji Yarışları’nda “Akıllı Ulaşım ve Engelsiz Yaşam” kategorisinde yarı final değerlendirme aşamasını geçen Fethiye Bilsem Göksu Takımı, 5-7 Ağustos’ta Trabzon’da düzenlenecek olan Türkiye finallerinde Muğla’yı temsil edecek.

 

  Marmaris Martılar Takımı öğrencileri ise orman yangınlarını önlemek için kolları sıvadı

  Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi öğrencileri Martılar Teknoloji Takımı, “Orman Yangınlarını Tespiti ve Yapay Zekayla Erken Uyarı Sistemi Projesi” ile 12-14 Ağustos tarihlerinde Rize’de yapılacak olan “İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması” kategorisinde, Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

 

  Milli teknoloji hamlesi TEKNOFEST heyecanını Muğla’da tüm okullara yayma gayretinde olduklarını ifade eden İl Müdürü Emre Çay, "Bu yıl TEKNOFEST yarışmalarına 356 takımımız başvuru yaparken finale kalan takımlarımızın sayısı da katlanarak arttı.  Geleceğin milli teknolojilerini bugünden tasarlayan, bilime sevdalı gençlerimiz özgün projeleriyle TEKNOFEST’te ilimizi temsil ediyorlar. İlk ve ortaokullardan başlayarak meslek liselerimizde, bilim sanat merkezlerimizde, Anadolu liselerimizde, imam hatip liselerimizde ve fen liselerimizde, öğrencilerimiz tasarladıkları projelerini bu platformda geliştirme ve sergileme fırsatını yakalıyorlar. Akranlarıyla aralarında teknoloji ve bilgi paylaşımı sağlıyorlar. Türkiye’de milli teknolojinin geleceği bu gençlerimizin ellerinde şekilleniyor. Ben tüm öğrencilerimize, hayallerini gerçeğe dönüştürmek için mücadele ettikleri TEKNOFEST finallerinde başarılar diliyor, hepsini yürekten kutluyorum” dedi.


Haber Kaynak : Onur Çadır

Video Galeri 1

Fethiye Salı Pazarı'nda Turist Bereketi
Gültekin Kararına Fethiyeden de Tepkiler
Çin Medyası Fethiye'de
Fethiye Birlik ve İyilik Platformu, Zehra Kuleli Beach'te
Fethiye Makedonyalı Turistleri Ağırlayacak
Seydikemer’de minibüs ile otomobil çarpıştı
Tüm videolar...
Eğitim 2.08.2022 10:21:00 0