Son zamanlarda akaryakıta gelen zamlara tepki gösteren sürücüler, kontak kapatma durumuna geldiklerini belirterek zamların geri alınmasını istedi.

Son gelen zamlardan sonra gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 44 kuruş, motorine 41 kuruş zam geldi. Benzindeki artışın 14 kuruşluk kısmı pompaya yansıyacak. Fiyat artışının ardından benzinin litresi 8 lira 60 kuruşa motorinin litresi ise 8 lira 45 kuruşa yükseldi.

Yapılan zammın ardından motorin fiyatları 9 lira sınırını yaklaşırken böylece son zamlarla benzin ve motorin arasında fiyat fark pek fazla kalmadı. Dolar kurundaki artış Türkiye’ye zam olarak yansımaya devam ederken akaryakıta gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere çifte zam gelmesi son zamanlarda neredeyse her güne zam ile uyanan halkın tepkisine neden oldu. Akaryakıta yapan fiyat artışına tepki gösteren sürücüler, son dönemlerde art arda akaryakıta yapılan zamlardan yakınarak, “Bu zamlar nereye kadar devam edecek?” diyerek sitem etti.

Akaryakıta yapılan zamların kendilerini ciddi anlamda olumsuz etkilediğini ifade eden Fethiye’deki araç sahipleri ve sürücüler, zamlara tepki göstererek yetkililere de bu durumun önüne geçilmesi için çağrıda bulundu. Artan akaryakıt fiyatları nedeniyle araçlarını kullanmaya korkar hale geldiklerini ifade eden sürücüler, yapılan fiyat artışının geri çekilmesi istedi.

“Zam Yerine İndirim Yapsınlar”

Akaryakıta sürekli zam yapılmasına bir anlam veremediklerini belirten İbrahim Deniz, “Benzine zam yapacaklarına indirim yapsınlar. Esnaf olarak çok zor duruma düşüyoruz. Bu zamlar nereye kadar devam edecek? Benzin ve motorine çok zam geliyor. Devlet yetkililerine sesleniyorum; lütfen zam yerine indirim yapsınlar. Esnafın ve halkın yararına bir şeyler yapsınlar. İnanın çok mağdur oluyoruz. Daha önce 200 liralık akaryakıt alıyorduk. Fakat şu anda 50 liralık bile akaryakıt alamıyoruz. Özellikle motorin fiyatı çok yükseldi.” dedi.

“Akaryakıta Yapılan Zamlardan Hiç Memnun Değiliz”

Akaryakıttaki fiyat artışı yüzünden kontak kapatacak duruma geldiklerini vurgulayan Mahir Duman  şunları söyledi:

Sanayi Esnafından Haraç Aldıkları İddia Edilen Şahıslar Hakim KarşısındaSanayi Esnafından Haraç Aldıkları İddia Edilen Şahıslar Hakim Karşısında