Muğla 1. Amatör Küme C Grubunda 2. Hafta maçlarında Yeşilüzümlüspor rakibini yenince grupta favori Günlükbaşıspor ve Karaçulhaspor berabere kalınca Yeşilüzümlüspor 6 puanla liderliğini sürdürdü.

Muğla 1. Amatör Küme C Grubunda Fethiye gurubu maçlarında heyecan bu haftada doruğa çıktı. 6 puanla liderlik koltuğunda yer alan Yeşilüzümlüspor, Fethiye sentetik sahada Fethiye Gençlik Hareketispor’u Halil’in 2, Hakan ve Harun’un golleriyle 4-0 yenerek haftayı yine 3 puanla kapattı. Fethiye derbisinde Esenköy stadında oynanan karşılaşmada, Günlükbaşıspor ile Yenimahallespor arasındaki maç, gol düellosu altında geçti. Jandarmanın yoğun önlemler aldığı Esenköy stadında her iki takım oyuncuları kıyasıya bir mücadele ortaya koydu. Taraftarlarının her iki takımı büyük destek verdiği karşılaşmada, Yenimahallespor Kenan ve Gökçe ile 2-0 öne geçmesine rağmen, Atahan ve Aytekin’in golleriyle Günlükbaşıspor geriden gelip, beraberliği yakaladı ve karşılaşmayı 2-2’ye getirdi.

Fethiye’deki bir diğer karşılaşmada ise, Çamköyspor ile Karaçulhaspor yenişemedi. Fethiye Sentetik sahadaki mücadeleye her iki takımın taraftarları yoğun ilgi gösterdi. Çamköyspor ile karaçulhaspor 1-1 berabere kalırken, Çamköyspor’un golünü Emre Uysal atarken, Karaçulhaspor’un golünü Mehmet Boyacı kaydetti.

Bu gruptaki Köyceğiz derbisinde ise, Köyceğiz Belediyespor Köyceğiz Sportif Futbol Takımını 2-1 yenmeyi başardı. Bu sonuçların ardından Muğla 1. Amatör Küme C Grubunda Yeşilüzümlüspor 6 puanla liderlik koltuğuna otururken, Günlükbaşıspor 4 puanla 2. Aynı puanla Karaçulhaspor 3. Köyceğiz Belediyespor 3 puanla 4. Yenimahallespor 2 puanla 5. Çamköyspor 1 puanla 6. Fethiye Gençlik Spor Hareketleri 1 puanla 7. Ve Köyceğiz Sportif’in puanı bulunmuyor.

Öte yandan; Muğla Süper Amatör B Grubunda mücadele eden Seydikemer Belediyespor, kendi sahasında oynadığı ilk karşılaşmada Marmaris Gençlikspor ile 0-0 berabere kaldı. Seydikemer Belediyespor Başkanı Hasan Köymen iyi bir mücadele ortaya koymalarına rağmen, gol atmaya muaffak olamadıklarını, tecrübeli rakip karşısında zaman zaman üstün bir futbol ortaya koyduklarını söyledi.