FETÖ/PYD Üyeliğinden Aranması Olan Şahıs Yakalandı Muğla'nın Milas ilçesinde FETÖ/PDY üyesi olduğu için araması bulunan şahıs emniyet güçlerinin yapmış olduğu operasyon ile yakalandı.
Müzikli Fethiye Akşamları Göcek ve Ölüdeniz’de devam edecek Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı, Ölüdeniz Sahili ve Hisarönü’nde devam ediyor.
DİYANET bu skandalla çalkalanıyor Diyanet İşleri Başkanlığı, Denizli’de 3 imam ve bir müezzinin eskort kızlarla fuhuş yaptıkları iddiası üzerine soruşturma başlattı.
AK Parti’den Aşure Etkinliği AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Seki Zümrüt Çayırı Güreşseverler için hazırlanıyor Seydikemer’de Kırkpınar'ın pehlivanlarının da boy göstereceği 29’uncu Seki Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi Seki Zümrüt Çayırında son hazırlıklar yapılıyor.
Telmessos Antik Tiyatrosu İçin Müjdeli Haber Geldi Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Roma döneminde yapılan ve 7 yıldan bu yana kapalı olan Fethiye Telmessos Antik Tiyatrosu için müjdeli haberi verdi.
Yaralı Domuz İçin Seferber Oldular Muğla'nın Bodrum ilçesinde arka ayağından yaralanan bir yaban domuzu bir evin bahçesine sığındı. Güçlükle uyutulabilen domuz, tedavi altına alındı.
Fethiye’nin Tarihine Işık Tutulacak Kaymakamlık bünyesinde kurulan Batı Lykia Kültürel Varlıklarını Araştırma Merkezinin amacı ve kapsamı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Büyük Acı’nın Yıldönümünde önemli Uyarılar TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Fethiye Şubesi Temsilcisi Hüseyin Kaya, 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan Marmara Depreminin yıl dönümüne ilişkin basın açıklamasında bulundu.
Motorin’den Bir İyi, Bir Kötü Haber Motorine 17 Ağustos Çarşamba gününden geçerli olmak üzere 79 kuruş zam bekleniyor. Motorine bugün yapılması planlanan 1 lira 26 kuruşluk zam iptal edilmişti.

Koca, Engel Tanımıyor

Fethiye’de doğuştan engelli olan Kader Koca, dışarıdan lise diploması da alıp, Devlet memurluğu sınavını kazanmak için harekete geçti.

. İki elini kullanamayan ve bir ayağı protezli 36 yaşındaki Kader Koca, ailesinin de desteği ile hemen hemen her şeyi yapabiliyor. Motosikletten bisiklete, bu araçları kullanabilen, değişik sporları yapabilen Koca engel tanımıyor. Kader Koca, “Ailelerin engelli bireylere, yapamazsın, edemezsin dememelerini istiyorum. Tek hayalim kimse engellilerin üstünden bir yerlere varmasın. Engelli bireylerinin haklarını savunmak istiyorum” dedi.

Doğuştan 2 eli olmayan, bir ayağı da bulunmayan Fethiyeli Kader Koca, börek pişirip, tüm işlerini kendi başına yaparken; spordan dansa pek çok aktivitenin içinde yer alıyor. Son günlerde dans dersleri alan Kader Koca, etkinliklerde yaptığı dans gösterisi ile tüm engellilere örnek oluyor. İlk ve ortaokulu tamamladıktan sonra dışarıdan lise diplomasının da sahibi olan Kader Koca, Devlet memurluğu sınavlarına hazırlanıyor. Yıllardır Fethiye Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı, ahşap boyama, nakış, kumaş boyama, yemek yapımı kurslarını başarıyla tamamlayan Kader Koca, voleybol oynuyor, bisiklet ve motosiklet kullanarak, hemen hemen her işini kendisi yaparak hayata bağlı kalıyor.

Ailesinin aldırdığı eğitimlerle özgüveninin mükemmel olduğunu ifade eden Kader Koca; “Her şeyi yapabiliyorum. Yapamadığım hiçbir şey yok. Dans, motor, bisiklet, bütün spor dallarına giriyorum. Okula gittim, ilk ve ortaokulu okudum, dışarıdan liseyi bitirdim. Engelli Devlet memurluğu sınavına çalışıyorum. İnşallah devlet memuru olmak istiyorum. Bu arada, dans eğitimleri de alıyorum. Dans gruplarına katıldım. Halk Eğitimin kurslarının büyük faydasını gördüm. Ahşap boyamadan dikiş-nakışa, kumaş boyamadan börek açma ve yemek yapmaya kadar kurslarda ker şeyi öğrendim. Börek açarak kendi paramı da kazanıyorum. Ailelerden engelli bireylere kendilerine güvenmelerini öneriyorum. Aileler, yapamazsın, edemezsin dememeli. Aksine yaparsın, edersin diyerek teşvikte bulunmalı, devamlı yanlarında olmalı. Engelli arkadaşlar evlerinde oturmamalı, dışarıya çıkıp, sosyal hayatı yaşamalı. Ben ellerim olmadan kalemle yazabiliyorsam, iğneye iplik geçirip, dikiş dikebiliyorsam, tek bacakla dans edebiliyorsam, onlarda yapabilir. En önemli olay, kendine güvenmektir” ifadelerini kullandı.


Video Galeri 1

Fethiye Salı Pazarı'nda Turist Bereketi
Gültekin Kararına Fethiyeden de Tepkiler
Çin Medyası Fethiye'de
Fethiye Birlik ve İyilik Platformu, Zehra Kuleli Beach'te
Fethiye Makedonyalı Turistleri Ağırlayacak
Seydikemer’de minibüs ile otomobil çarpıştı
Tüm videolar...
Genel 6.12.2021 11:13:00 0