Müzikli Fethiye Akşamları Göcek ve Ölüdeniz’de devam edecek Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı, Ölüdeniz Sahili ve Hisarönü’nde devam ediyor.
DİYANET bu skandalla çalkalanıyor Diyanet İşleri Başkanlığı, Denizli’de 3 imam ve bir müezzinin eskort kızlarla fuhuş yaptıkları iddiası üzerine soruşturma başlattı.
AK Parti’den Aşure Etkinliği AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Seki Zümrüt Çayırı Güreşseverler için hazırlanıyor Seydikemer’de Kırkpınar'ın pehlivanlarının da boy göstereceği 29’uncu Seki Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi Seki Zümrüt Çayırında son hazırlıklar yapılıyor.
Telmessos Antik Tiyatrosu İçin Müjdeli Haber Geldi Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Roma döneminde yapılan ve 7 yıldan bu yana kapalı olan Fethiye Telmessos Antik Tiyatrosu için müjdeli haberi verdi.
Yaralı Domuz İçin Seferber Oldular Muğla'nın Bodrum ilçesinde arka ayağından yaralanan bir yaban domuzu bir evin bahçesine sığındı. Güçlükle uyutulabilen domuz, tedavi altına alındı.
Fethiye’nin Tarihine Işık Tutulacak Kaymakamlık bünyesinde kurulan Batı Lykia Kültürel Varlıklarını Araştırma Merkezinin amacı ve kapsamı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Büyük Acı’nın Yıldönümünde önemli Uyarılar TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Fethiye Şubesi Temsilcisi Hüseyin Kaya, 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan Marmara Depreminin yıl dönümüne ilişkin basın açıklamasında bulundu.
Motorin’den Bir İyi, Bir Kötü Haber Motorine 17 Ağustos Çarşamba gününden geçerli olmak üzere 79 kuruş zam bekleniyor. Motorine bugün yapılması planlanan 1 lira 26 kuruşluk zam iptal edilmişti.
Marmaris’te 134 Düzensiz Göçmen Kurtarıldı Muğla’nın Marmaris ilçesinde Yunanistan Sahil Güvenlik unsurları tarafından Türk karasularına geri itilen üç ayrı düzensiz göçmen olayında toplam 134 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Başkan Demir İktidar Yangında Bile Rant Peşinde Koşuyor Tomruklar Satılıyor!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Marmaris'te çıkan ve yerleşim merkezine sıçrayan yangınla ilgili açıklamada bulundu.

Yangın sonrasında yanan tomrukların yandaş firmalara fahiş fiyatlarla satıldığını belirten Başkan Demir:"İktidar yangından bile kendine rant kapısı açıyor."dedi.  Marmaris'te peş peşe çıkan orman yangınları nedeniyle zor günlerden geçiyor. Marmaris’te yeni çıkan ve bir otel ile yerleşim merkezinde bulunan villalara sıçrayan yangının söndürülmesinin ardından soğutma çalışmaları devam ediyor. İktidarın, yanan tomrukları yandaş firmalara satmasının ardından tepkiler de çığ gibi büyüyor. Marmaris'te hemen hemen her hafta yangın çıktığını ve iktidarın bu konuda işlevsiz kaldığını belirten Başkan Demir ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;"Yine ormanlarımız yanıyor. Edinilen bilgilere göre yangının trafodan çıktığı söyleniyor. Fakat en acısı da hem maddi hem manevi kaybımız var. Marmaris'te bir otel yandı, villalar da kısmı olarak yandı. Vatandaşlar tahliye edildi ama yine binlerce ağaç, yüzlerce canlı yok oldu. İktidar yangın konusunda geçen seneden hiçbir ders almamış gibi görünüyor. Öyle ki yangın otele ve villalara sıçramadan önce yeterince önlem alınmamış. Belki de bu rant kapısı açtığı için iktidar göz yumuyor olabilir çünkü yanan tomruklar yandaş firmaya 155 TL’ye verdikleri ortaya çıktı. Yandaş firmalar da çok uluslu şirkete tomrukları metreküpünü 730 Euro’dan yani 85 kat fazlasına satıyor. İktidar hiç hicap duymadan yangından bile rant peşinde koşuyor. Göz göre göre maddi ve manevi zarara neden oluyor"şeklinde konuştu.


Haber Kaynak : Onur Çadır

Video Galeri 1

Fethiye Salı Pazarı'nda Turist Bereketi
Gültekin Kararına Fethiyeden de Tepkiler
Çin Medyası Fethiye'de
Fethiye Birlik ve İyilik Platformu, Zehra Kuleli Beach'te
Fethiye Makedonyalı Turistleri Ağırlayacak
Seydikemer’de minibüs ile otomobil çarpıştı
Tüm videolar...
Siyaset 30.07.2022 10:13:00 0