Muğla 31.07.2022 10:56:00 0

Bodrum’da otluk ve makilik alanda yangın çıktı

Bodrum'da otluk ve makilik alanda çıkan yangın, havadan ve karadan müdahale ile söndürüldü.

Yangında 3 hektar alan zarar gördü. Yangın, Dereköy Mahallesi Çıngıl mevkisindeki otluk ve makilik alanda yangın başladı. Bilinmeyen bir nedenle tepede başlayan yangına itfaiye ve orman ekipleri tarafından karadan müdahale edildi. Söndürme çalışmalarına Muğla 911 ekipleri de destek verdi. Bir gönüllünün sırtında pompayla yangını söndürmeye çalıştığı görüldü. Kara araçlarının ulaşamadığı alana helikopterle havadan müdahale edildi. Ekiplerin yoğun çabası sonucu yangın söndürüldü, soğutma çalışması yapıldı. Yangında 3 hektar alan zarar gördü.

 


Haber Kaynak : Şule Uğur

Fethiye Özel Ege Okullarından Başkan Karaca’ya Ziyaret Fethiye Özel Ege Okulları öğrencileri ve okul yöneticileri Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret ettiler.
Köyceğiz’de Kadın Cinayeti Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde 41 yaşındaki Hasret Çakır isimli kadının öldürülmesi ile ilgili M.B. isimli şüpheli yakalandı.
Fethiye Karaçulha Toptancı Haline 40 Milyonluk Yatırım Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye İlçesi Karaçulha Toptancı Hali içerisine yaklaşık 40 Milyon TL’lik yatırımla üreticiler için ürün pazarlama alanı, otopark ve tesis yapıyor.
Özgür Aybaş, “Sigaraya 7 Lira İle 10 Lira Arasında Zam Bekleniyor” Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, zam gerekçesiyle sigara satışlarının durdurulduğunu, yetkililerin 10 liraya kadar zam beklediğini söyledi.
Muğla'da Kadınların Yüzde 98'i Okuma-Yazma Biliyor Türkiye İstatistik Kurumu, 2022 Yılı Ulusal Eğitim İstatistiklerini Açıkladı.
Fatih Portakal’dan Başkan Gürün’e: “Yerel Seçimlerde Umarım Aday Olmazsınız” Gazetesi Yazar Fatih Portakal, youtube hesabından yayımladığı videoda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü eleştirdi.
TAB Başkanı Şahin, Öğrencilere “ Bal Arıların Önemini” Anlattı Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) Başkanı Ziya Şahin, “Bal Arılarının Önemi ve Arı Ürünleri” hakkında sunum gerçekleştirdi.
Kaymakam Karaman, Büyük Samanlık Plajı'nda Çalışmaları İnceledi Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Büyük Samanlık Plajı'nı ziyaret ederek yaz sezonu hazırlıklarını yerinde inceledi.
Fethiye Hollanda, Almanya Ve İngiltere Turizm Fuarlarında Tanıtılacak Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen Fethiye Turizm Konseyi toplantısında, Hollanda, Almanya ve İngiltere turizm fuarlarında Fethiye’nin tanıtılmasına karar verildi.
AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kovancı’dan Teşekkür Mesajı AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turhan Kovancı, Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın kazandığı Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin ardından yazılı bir açıklama yaptı.
Süper Yat ” Hodor” Fethiye’de Süper yat Hodor ilk kez Türkiye’ye geldi.
73 Yaşındaki Amerikalıyı JAK ve UMKE Kurtardı Fethiye’de tatile gelen ve yürüyüş esnasında düşme sonucu yaralanan 73 Yaşındaki Amerikan Vatandaşını Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Timi ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) bularak hastaneye sevkini sağladı.
Muğla ‘Da Oyların Yüzde 66.54’ü Kemal Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanlığı 2.tur seçimlerinde Muğla ‘da Millet İttifakı Lideri Kemal Kılıçdaroğlu oyların yüzde 66.54’ünü alırken Cumhur İttifakı Lideri Başkan Recep Tayyip Erdoğan ise yüzde 33.46’sını aldı.
Fethiye’de Kılıçdaroğlu Ve Erdoğan Oylarını Arttırdı Fethiye’de Kılıçdaroğlu Ve Erdoğan Oylarını Arttırdı
Seydikemer ”Recep Tayyip Erdoğan” Dedi Cumhurbaşkanlığı 2.tur seçimlerinde Muğla’nın Seydikemer ilçesi seçmenleri ilk turda olduğu gibi yine en çok oyu başkan Recep Tayyip Erdoğan için kulandı.
Benzine Zam Geliyor!!! Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.
Fethiye’de Çok Özel Sergi Fethiye’de Kültür Sanat Derneğinin düzenlediği geleneksel Türk sanatı ve modern sanatlardan karma sergi büyük beğeni topluyor.
Muğla’da Kaç Seçmen Oy Kullandı, Kaç Seçmen Sandığa Gitmedi? 28 Mayıs’ta gerçekleşen Cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci turunda kaç seçmenin oy kullandığı merak ediliyor.
Resim Sergisi Büyük Beğeni Aldı Fethiye Kardelen Sanat Derneğinin usta öğreticileri ile kursiyerlerinin çakıl taşı, resim-heykel , kağıt rölyef  ve el sanatları sergisi büyük beğeni aldı.
Alkole Zam Geldi Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar rakıya zam geldiğini duyurdu.
Başkan Osman Gürün, “Mücadeleye Devam Edeceğiz” Muğla Büyükşehir Belediyesi Osman Gürün Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.