FETÖ/PYD Üyeliğinden Aranması Olan Şahıs Yakalandı Muğla'nın Milas ilçesinde FETÖ/PDY üyesi olduğu için araması bulunan şahıs emniyet güçlerinin yapmış olduğu operasyon ile yakalandı.
Müzikli Fethiye Akşamları Göcek ve Ölüdeniz’de devam edecek Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı, Ölüdeniz Sahili ve Hisarönü’nde devam ediyor.
DİYANET bu skandalla çalkalanıyor Diyanet İşleri Başkanlığı, Denizli’de 3 imam ve bir müezzinin eskort kızlarla fuhuş yaptıkları iddiası üzerine soruşturma başlattı.
AK Parti’den Aşure Etkinliği AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Seki Zümrüt Çayırı Güreşseverler için hazırlanıyor Seydikemer’de Kırkpınar'ın pehlivanlarının da boy göstereceği 29’uncu Seki Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi Seki Zümrüt Çayırında son hazırlıklar yapılıyor.
Telmessos Antik Tiyatrosu İçin Müjdeli Haber Geldi Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Roma döneminde yapılan ve 7 yıldan bu yana kapalı olan Fethiye Telmessos Antik Tiyatrosu için müjdeli haberi verdi.
Yaralı Domuz İçin Seferber Oldular Muğla'nın Bodrum ilçesinde arka ayağından yaralanan bir yaban domuzu bir evin bahçesine sığındı. Güçlükle uyutulabilen domuz, tedavi altına alındı.
Fethiye’nin Tarihine Işık Tutulacak Kaymakamlık bünyesinde kurulan Batı Lykia Kültürel Varlıklarını Araştırma Merkezinin amacı ve kapsamı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Büyük Acı’nın Yıldönümünde önemli Uyarılar TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Fethiye Şubesi Temsilcisi Hüseyin Kaya, 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan Marmara Depreminin yıl dönümüne ilişkin basın açıklamasında bulundu.
Motorin’den Bir İyi, Bir Kötü Haber Motorine 17 Ağustos Çarşamba gününden geçerli olmak üzere 79 kuruş zam bekleniyor. Motorine bugün yapılması planlanan 1 lira 26 kuruşluk zam iptal edilmişti.

Çoban Cinayetinde Ali Varçın Hakim Karşısına Çıktı

6 yıl önce Cahit Paslı (44) ile eşi Hatice Paslı'nın (38), Mendos Dağı orman yolunda tüfekle vurularak öldürülmesiyle ilgili tutuklanan Muhammet Ali Varçın (48) ilk kez hakim karşısına çıkt

6 yıl önce Cahit Paslı (44) ile eşi Hatice Paslı'nın (38), Mendos Dağı orman yolunda tüfekle vurularak öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınıp, sevk edildiği adliyede tutuklanan Muhammet Ali Varçın (48) ilk kez hakim karşısına çıktı. Varçın, hakkındaki iddiaları kabul etmezken, Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianame de, Varçın’ın cinayeti işlediği kanıtlarıyla açıklandı. Daha önce Müge Anlı’nın sunduğu tatlı sert programında da olay ele alınmış, şüpheler Varçın üzerinde toplanırken, aileler arasında çarpık ilişkiler olduğu da ortaya çıkmıştı. Tutuklu sanık Muhammet Ali Varçın, ilk kez hakim karşısına çıkarken, suçlamaları reddetti. Olay tarihinde yapılan inceleme ve araştırmalarda cinayet sonuçlandırılamamış, Müge Anlı konuyu ele almasının ardından Asayiş ve istihbarat personelinden oluşan 40 kişilik ekip, öldürülen çiftin bulunduğu bölgede geniş çaplı inceleme yaparak, Cahit Paslı'nın arkadaşı olduğu belirtilen Muhammet Ali Varçın gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

Savcılık iddianamesinde cinayetin ayrıntılarına yer verildi.

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı’nda hazırlanan İddianame de Ali Varçın’ın evinin Paslı ailesiyle yan yana olduğu, geçmiş dönemde aralarında oluşan anlaşmazlık nedeniyle evini ayırarak 500-600 metre uzağa taşıdığı, eş değiştirmeli çarpık ilişki yaşadıklarına dair köyde dedikodular çıktığı, kendisine ait hayvanların birden fazla kez değişik zaman aralıklarında çalınmasından dolayı Cahip Paslı’yı suçladığı, Olaydan yaklaşık 15 gün önce şüphelinin çoban evinde bulunan ve kendisine ait olan 2 adet av tüfeğinden 8 li otomatik av tüfeğinin çalınmış olduğu, ruhsatsız olması sebebiyle resmi makamlara haber vermediği belirtildi. İddianamede Ali Varçın’ın yine A.K adlı şahsa keçilerin çalınmasından dolayı Cahit Paslı’yı suçlayarak “Bunların önüne geçmezsek bizi tozutacak bu Cahit. Ama kaldırırsak ikisini de kaldırmak lazım. Cahit’in işine bakmamız lazım” yönünde beyanda bulunduğu, Yine Ali Varçın’ın E.G adlı şahsa “Benim hayvanları Cahit çalıyor, hayvanlarımı sattığı yeri de buldum. Ben bu Cahit Paslı’yı öldürecem ama Allah’ın dan bulsun” diye belirttiği de yer aldı.

“Eşek kör” mesajı atılmış

Şüphelinin eşi olan Semra Varçın’ın alınan ifadesinde ise eşinin kendisine olay günü “eee eşek kör” diye mesaj attığı, normalde mesaj atmadığını belirttiği yine iddianamede yer aldı. Ayrıca mesaj atıldığı HTS kayıtlarında doğrulanırken, bu mesajın nedenini ise Ali Varçın’ın açıklayamadığı üstünde duruldu.

Atış artıkları tespit edildi

Ayrıca Ali Varçın’ın sağ el, sol el ve tüm giysileri üzerinde atış artıkları tespit edildiği, Ali Varçın’a ait olan ve kaybolduğunu iddia ettiği tüfekle daha önce A.K adlı şahsın havaya ateş ettiği, bu sırada çıkan kartuşların bulunup yapılan incelemesinde, Cahit Paslı ve Eşini öldüren tüfekle aynı olduğu, yapılan HTS kayıtlarında Ali Varçın’ın olay tarihinde olay yerinde bulunduğu tespit edildiği belirtilerek TCK’nın 81.maddesine göre, çifte müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

“Ben Öldürmedim”

Fethiye Ağır Ceza mahkemesindeki ilk duruşmada tutuklu sanık Muhammet Ali Varçın, SEGBİS aracılığıyla bağlandığı, Seydikemer Eşen T Tipi kapalı cezaevinden yaptığı savunmada; “Kesinlikle Cahit ve eşi Hatice’yi öldürmedim. Kimin öldürdüğüne ilişkin bir bilgim yoktur. Kesinlikle Cahit ve eşini kastederek, bunların önüne geçmezsek bizi tozutacak bu Cahit. Kaldırdığımızda ikisini birden kaldırmamız lazım. İfadesi kullanmadım. Cahitin işine bakmamız lazım demedim. Cahit ve Hatice’nin öldüğünü kardeşi Ekrem Paslı’nın telefonla araması ile öğrendim. Hastalığımdan dolayı askerlik yapmadım. Bana çürük raporu verdiler. Benim ve eşim hakkında eş değiştirme dedikodusu çıkardılar. Bu olayda şöyle oldu. Bir gün eşim odun sırtlanmıştı. Benim motor yeniydi. Motorum çizilmesin diye Cahitin motoru da eski olduğu için benim hanım Cahitin motoruna, onun eşi de benim motoruma bindi. Benim ölenlerle aramda ahlaka aykırı herhangi bir davranışım olmamıştır. Ben suçsuzum. Eşimle ölen Cahit Paslı arasında ilişki olduğunu bilmiyordum. Bunu olaydan uzun bir zaman sonra tv programında öğrendim. Ben Cahiti öldürmek yerine, eşimi öldürmek isterdim. Tahliyemi istiyorum.” Dedi. Cumhuriyet savcısının talebi üzerine sanıktan soruldu, “ Ben eşime Eşek Kör şeklinde mesaj atmadım. Bunu telefon kendisi göndermiştir.” Dedi.

Tanıklar Dinlendi

Duruşmada Cahit Paslı’nın kardeşleri Şuayip Paslı, Ekrem Paslı ile Adem Karasu dinlendi. Şuayip Paslı, olayı görmediğini belirterek, “ Kendisini Muhammet Ali Varçın’ın telefonla arayıp Cahiti vurmuş diyorlar dediğini olay yerine vardıktan sonrada telefonda bıçaklamı öldürülmüş yoksa tüfeklemi dediğini, o anda da telefonunun kapandığını belirtti. Olay medyaya yansıyınca iş dönüp dolaşıp, Ali Varçın’ın üzerine yansıdı diyen Şuayip Paslı, çapraz sorulan soruları da cevaplandırıp,” Kardeşim Cahit ile aramda herhangi bir kadın yüzünden hüsumet yoktur. Kardeşim Cahit paslının eşi bir gün düğün salonunda kaybolmuş, kardeşim polisi aradı ve polis geldi. Cahitin eşi ortaya çıktı. Cahit eşine yönelik hamle yaptı o sırada Ali Varçın araya girerek Cahiti engelledi. “ ifadelerinde bulundu. Tanık Adem Karasu ise, kaybolan silahla daha önce birkaç defa kullandım. Ali Varçın’a ait bu silah bazen tutukluk yapıyordu. Atış yaptığım esnada şuayip paslı ve eşide yanımdaydı. Olaydan 20-25 gün önce, bu kaybolan silahla atış yapmıştım. Birinciyi sıktıktan sonra boş kovanı attım ikinciyi sıktığımda boş kovan namluda kaldı. Kendim çıkararak atış yaptığım yere attım. Ali Varçının silahı ile atış yaptığımda onun haberi yoktu. Ben kesinlikle, Ali varçının silahının çalındığı haberini vermedim. Çalındığını bana kendisi söylemişti. “ dedi. Tanık Ekrem Paslı ise, “ Cahit ile Hatice paslının vurulduğunu bana telefonda söylediler. Telefonu kapatıp olay yerine gittik. Olayla ilgili bilgim ve görgüm yoktur. Cahit paslı o sene hiç dağa çıkmamıştı. Cahit Paslı’nın o gün dağa gideceğini kimin bildiğini bilmiyorum. Biraderimi kimin vurduğunuda bilmiyorum.” Dedi.

Müge Anlı’nın Tatlı Sert programından kayıt istenecek

Fethiye Ağır Ceza mahkemesi, tutuklu sanık Muhammet Ali Varçın’ın, tahliye talebini reddedip, tutukluluk halinin devamına karar verirken, Müge Anlı’nın tv programında elimizde yayınlayamadığımız kayıtlar var cümlesi üzerinden bu kayıtların istenilmesi için işlem icrasına tutuklu sanık, Muhammet Ali Varçın’ın askerlik yapmadığı, çürük raporu aldığı beyanı üzerinden kasten öldürme suçu yönünden, T.C.K.’ nın 32. Kapsamında rapor aldırılması için işlem icrasına dosya kapsamındaki tanıkların dinlenmesi için duruşmanın ileri tarihe ertelenmesine karar verdi.


Haber Kaynak : Erdoğan Cankuş

Video Galeri 1

Fethiye Salı Pazarı'nda Turist Bereketi
Gültekin Kararına Fethiyeden de Tepkiler
Çin Medyası Fethiye'de
Fethiye Birlik ve İyilik Platformu, Zehra Kuleli Beach'te
Fethiye Makedonyalı Turistleri Ağırlayacak
Seydikemer’de minibüs ile otomobil çarpıştı
Tüm videolar...
Asayiş 16.07.2022 17:04:00 0