İstanbul’daki Muğlalıların kurduğu ve 400’e yakın üyesi bulunan, Muğla İl ve İlçeleri Kültür ve Tanıtım Derneği’nin Başkanlığına Fethiyeli Makine Mühendisi A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ve İpragaz A.Ş. Seç-g ve Eğitim Müdürü Mustafa Ertürk seçildi.

İstanbul’daki Muğla İl ve İlçeleri Kültür ve Tanıtım Derneği 2021 yılı genel kurulu kahvaltılı bir toplantıyla gerçekleştirildi. İstanbul’daki Muğlalılar’ın bir araya gelerek kurduğu derneğin başkanlığına Fethiyeli Makine Mühendisi A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ve İpragaz A.Ş. Seç-g ve Eğitim Müdürü Mustafa Ertürk seçildi.

Kahvaltılı genel kurul toplantısına, Muğla Milletvekili Suat Özcan, Galatasaraylılar Derneği Başkanı hemşehrimiz Fidel Berber, İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Burcu Aslan, geçmiş dönem dernek başkanları Hüdaverdi Aksen, Serter Karataban, Metin Çalış ve İlker Gören’in yanı sıra dernek üyeleri katıldı. Ayrıca genel kurula Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Burak Erbay, Metin Ergun, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay kongrenin hayırlı olması dileklerini ilettiler.

Geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kırbaş’ın teşekkür konuşması yaptığı genel kurulda divan heyetinde, Metin Çalış, Serter Karataban ve Süleyman Arıhan görev yaptı.

Faaliyet raporunun okunmasının ardından, tek liste ile gidilen seçimde 2 yıl sürecek başkanlık için Fethiyeli Mustafa Ertürk 400’e yakın üyesi bulunan İstanbul’daki Muğla İl ve İlçeleri Kültür ve Tanıtım Derneği Başkanlığına seçildi. Yönetim kuruluna ise Öğretim Üyesi Av Nimet Velioğlu, Noter Av. Ferah Türel, Mali Müşavir İlker Gören, Av. Özgen Sevingül, Makine Mühendisi Basri Akkoyun. Dr. Seçil Günay Avcı, Psikolog Öğretmen Gözde Demir Ertuğrul, Öğretim Görevlisi Fizyoterapist Sergen Öztürk, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi Gizem Gülçiçek, Av. Taylan Gökmen ve İş insanı Necati Şener seçildi.

Denetim Kuruluna ise; Av. Metin Çalış, Mali Müşavir Duru Koçer, Av Şenol Özçakıcı, Mali Müşavir Cemal Kahraman, Av. Burcu Aslan ve Av. Merve Yıldırım seçilirken, Muğla İl ve İlçeleri Kültür ve Tanıtım Derneği Başkanı Mustafa Ertürk yaptığı teşekkür konuşmasında; “Arkadaşlarımızla önümüzdeki 2 yıl boyunca İstanbul’daki hemşehrilerimize ve Muğla’mıza hizmet edeceğiz. Yönetim ve denetim kurulu olarak 2 yıllık görev süremizde hem derneğimizi 30. Kuruluş yıldönümü ve hem de Cumhuriyetimizin 100. Yılı çerçevesinde hemşehrilerimize ve memleketimize layık olmak için çalışacağız. Dernek yönetim kurulu başkanlığı bayrağını bizlere devreden başkanımız Abdullah Kırbaş’a ve geçen dönem görev yapan yönetim kurulu üyelerimize yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyoruz. Derneğimize sağladığı değerli burs desteği için Fatma Tülin Gediktaş hanımefendiye şükranlarımızı sunuyor, bizleri yalnız bırakmayan siz üyelerimize ve hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.