Lacivert Beyazlılarda Karşıyaka maçında sert mücadele ve ağır sahanın etkisiyle sakatlanan 3 futbolcu antrenmanlara çıkamadı. Kart cezalısı Erdinç Karakaş’ında Edirnespor maçında oynayamayacak olması ve sakatlıklar, Teknik Direktör Selahattin Dinçel’i kara kara düşündürüyor.

Fethiyespor’da Edirnespor mesaisi başlarken, Teknik Kadroyu sakatlıklar düşündürüyor. KSK maçında ağır sahanın etkisi ve sert mücadele nedeniyle karşılaşmada sakatlanıp, oyun dışında kalan, maçın tek golünü atan Alihan Tunçer’in sağ ayak bileğinin dönmesi, Nurettin Çakır ile Özgür Çevik’in de sakatlanması üzerine bu futbolcular tedavi altına alındı. Edirnespor maçına kadar iyileştirmeye çalışılan futbolcuların durumu Teknik Direktör Selahattin Dinçel’i kara kara düşündürüyor. İki günden bu yana bu sakatlanan 3 futbolcu, antrenmanlara çıkamazken, yarın da tedavilerinin devam edeceği, antrenmanlara çıkamayacakları öğrenildi. Özellikle Alihan’ın sol, Nurettin’in de sağ kanatta etkili olduğu Fethiyespor’un bu iki futbolcusu takımın en fazla gol atan oyuncuları özelliğini taşıyor. Alihan geçtiğimiz sezon 25 maçta 9 gol atarken; bu sezon 15 maçta 10 gol atarken, takımda sezon başından bu yana her maçta yer aldı. Nurettin ise 15 maçta 12 gol atarak, takımının en fazla gol atan oyuncusu olarak dikkat çekiyor.

Fethiyespor’un başarılı oyuncusu Alihan Karşıyaka maçında sert bir darbe aldığını belirterek; “Sağ ayak bileğim döndü. Tedavim devam ediyor. Antrenmanlara çıkamıyorum. Edirne’de takımımı yalnız bırakmak istemiyorum. İnşallah maça kadar iyileşirim. Tedavim şimdilik olumlu yanıt veriyor” dedi.

Fethiyespor’un golcüsü Nurettin ise; “Karşıyaka maçında saha ağırdı. Mücadele oldukça sert geçti. Adalelerde sorun var. Doktor kontrolünde tedavideyim. Deplasmandaki maç gününe kadar iyileşip, takımımı yalnız bırakmak istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Fethiyespor Teknik Direktörü Selahattin Dinçel de; “Karşıyaka maçındaki ağır saha koşulları ve sert mücadelenin faturası ağır oldu. Alihan, Özgür ve Nurettin sakatlandı. Bu futbolcular antrenmanlara çıkamıyor. Doktor kontrolünde tedavileri sürüyor. En kısa sürede iyileşmelerini bekliyoruz. Edirnespor maçında kart cezalısı Erdinç yok. Rakibi analiz ediyoruz. Ancak öncelikle sakat oyuncularımızın iyileşmelerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.