Soydemir, Fethiye Sanayi Çarşısından başlattığı seçim turunu Fethiye’nin 41 Mahallesinde tempolu şekilde sürdürüyor. Hemen her gittiği yerde esnafların yoğun ilgi gösterdiği mevcut başkan Mehmet Soydemir ve yönetim kurulu üyelerine esnaflar “Sizi yıllardır izliyoruz. Biz esnafları en iyi şekilde temsil ettiniz. Size güven duyuyoruz. Bu güveni 8 Ocak’ta yapılacak kongrede sandığa yansıtacağız” dediler. Soydemir de ziyaretlerde yaptığı açıklamada; “Her zaman esnaf ve sanatkârlarımızın yanında olduk. Fethiye ve Fethiye esnaflarımız için yoğun bir çaba sarf ettik. Onlardan aldığımız güveni yeni dönemde de esnaf ve sanatkârlarımız için devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın 8 Ocak Cumartesi günü yapılacak seçimli olağan genel kurulu hazırlıkları devam ederken mevcut başkan ve başkan adayı Mehmet Soydemir beraberinde başkan yardımcısı Veli Uysal ve yönetim kurulu üyeleri ile esnaf ve sanatkârları mahalle mahalle ziyaret ediyor. Soydemir, Akarca ve Yeni Mahallede esnaf ve sanatkârları ziyaret edip hayırlı işler dilerken, 8 Ocak’ta yapılacak kongreye mutlaka katılıp oy kullanmalarını istedi. Esnaflar için bu güne kadar yaptığı çalışmaları da bu ziyaretlerde anlatan Soydemir’e esnaf ve sanatkârlar yoğun ilgi gösterdi. Akarca Mahalle Muhtarı Cevdet Köse ve mahalle sakinleriyle bir süre sohbet eden Soydemir, burada da esnaf ve sanatkârların hep yanında olduğunu, her türlü sorunu birlikte aşmak için verdikleri mücadeleleri anlattı. Mütevazı şekilde gerçekleştirdiği bu ziyaretlerde vatandaşlar özellikle “Bizi bugüne kadar en iyi şekilde temsil ettiniz. Bundan sonra da esnaf ve sanatkârlar olarak bizleri aynı şekilde temsil etmeye devam edeceğinize inancımız büyüktür. Çıraklık Eğitim merkezimize kazandırdığınız uygulamalı motor bölümü ve diğer desteklerinizi,  çabalarınızı unutamayız. Yanınızda olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandılar.

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı ve Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan adayı Soydemir de ziyaretlerde yaptığı açıklamada; “Her zaman esnaf ve sanatkârlarımızın yanında olduk. Fethiye ve Fethiye esnaflarımız için yoğun bir çaba sarf ettik. Onlardan aldığımız güveni yeni dönemde de esnaf ve sanatkârlarımız için devam ettireceğiz. Bugüne kadar esnaf ve sanatkârlarımızın taleplerini dinleyip, sorunlarını çözmek için hep birlikte mücadele verdik. Vermeye de devam edeceğiz. Halkımızın ve esnaflarımızın Oda seçimlerimize gösterdiği ilgiye teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.