Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Fethiye Belediyespor, 5. hafta karşılaşmasında evinde Mamak Belediyespor’u ağırladı. Son ana kadar başa baş geçen maçı Başkent temsilcisi 77-70 kazandı.

Beşkaza Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Başhakem Orkun Yurttaş yönetirken; yardımcılıklarını Süleyman Dağder Dağlı ve Mustafa Candemir Tabak yaptı. Fethiye Belediyespor karşılaşmaya William Daniels, Tuğberk Gedikli, Ogün Sevinç, Hidayet Civan ve Muhammed Bayraktar ilk beşi ile başladı. Konuk takım Mamak Belediyespor ise Marlain Veal, Melih Kapucu, Utku Yücedağ, Alihan Genç ve Chance Comanche ilk beşi ile parkedeki yerini aldı. Maçın ikinci yarısını Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve Fethiye Belediyespor Başkanı İzzet Durak birlikte izledi.

İlk çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. Fethiye Belediyespor yeni transfer, William Daniels’ın sayıları ile ilk çeyreği 31-26 önde tamamladı. İkinci periyotta da yakaladığı ivmesini sürdüren Fethiye temsilcisi, soyunma odasına 45-39 önde gitti.

Üçüncü periyotta Marlain Veal ve Chance Comanche’nin sayıları ile maça ortak olan Mamak Belediyespor, ardından öne geçti. Başkent temsilcisi üçüncü periyodu 60-56 önde geçti. Son periyotta top kayıpları yapan Fethiye Belediyespor, zaman zaman skor üretmekte zorlandı. Hücum faullerin ardından topa sahip olan Mamak Belediyespor, son dakikalarda çizginin gerisinden ürettiği sayılarla farkı açtı ve maçı 77-70 kazandı.

Mamak Belediyespor oyuncusu Marlain Veal 26 sayı ile galibiyette önemli pay sahibi olurken, Chance Comanche 21 sayı kaydetti. Fethiye Belediyespor’da yeni transfer William Daniels attığı 30 sayı ile maçın en skoreri oldu.