Fethiye Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi 10 dağcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 83. ölüm yıl dönümü dolayısıyla Ata'ya saygı zirve tırmanışı gerçekleştirdi.

Isparta’nın Aksu İlçesi Melikler Yaylasında bulunan Dedegöl dağının zirvesine Fethiye Zirve Dağcılık Sporcuları 1750 rakımda bulunan Melikler yaylasında ilk gününde kamp kurdu.

ikinci gün 1750 Rakımdan başlayarak 3000 Rakımlık Dedegöl dağı Zirvesine 5 Saat süren yürüyüşü tamamladı Fethiye Zirve Dağcılık Sporcuları 3000 rakımlık Dedegöl dağı zirvesine ulaştığında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunmuşlardır. Fethiye Zirve Dağcılık Sporcusu Tarihçi Yazar Selahattin KARA tarafından kendi yazdığı Çanakkale Destanı Kitabını zirvede Zirve Dağcılık Sporcularına hediye etti. Toplamda 14 Km süren yürüyüş sonrası Fethiye Zirve dağcılık yöneticilerinin yaptığı açıklamada Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz denildi.