FETÖ/PYD Üyeliğinden Aranması Olan Şahıs Yakalandı Muğla'nın Milas ilçesinde FETÖ/PDY üyesi olduğu için araması bulunan şahıs emniyet güçlerinin yapmış olduğu operasyon ile yakalandı.
Müzikli Fethiye Akşamları Göcek ve Ölüdeniz’de devam edecek Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı, Ölüdeniz Sahili ve Hisarönü’nde devam ediyor.
DİYANET bu skandalla çalkalanıyor Diyanet İşleri Başkanlığı, Denizli’de 3 imam ve bir müezzinin eskort kızlarla fuhuş yaptıkları iddiası üzerine soruşturma başlattı.
AK Parti’den Aşure Etkinliği AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Seki Zümrüt Çayırı Güreşseverler için hazırlanıyor Seydikemer’de Kırkpınar'ın pehlivanlarının da boy göstereceği 29’uncu Seki Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi Seki Zümrüt Çayırında son hazırlıklar yapılıyor.
Telmessos Antik Tiyatrosu İçin Müjdeli Haber Geldi Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Roma döneminde yapılan ve 7 yıldan bu yana kapalı olan Fethiye Telmessos Antik Tiyatrosu için müjdeli haberi verdi.
Yaralı Domuz İçin Seferber Oldular Muğla'nın Bodrum ilçesinde arka ayağından yaralanan bir yaban domuzu bir evin bahçesine sığındı. Güçlükle uyutulabilen domuz, tedavi altına alındı.
Fethiye’nin Tarihine Işık Tutulacak Kaymakamlık bünyesinde kurulan Batı Lykia Kültürel Varlıklarını Araştırma Merkezinin amacı ve kapsamı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Büyük Acı’nın Yıldönümünde önemli Uyarılar TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Fethiye Şubesi Temsilcisi Hüseyin Kaya, 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan Marmara Depreminin yıl dönümüne ilişkin basın açıklamasında bulundu.
Motorin’den Bir İyi, Bir Kötü Haber Motorine 17 Ağustos Çarşamba gününden geçerli olmak üzere 79 kuruş zam bekleniyor. Motorine bugün yapılması planlanan 1 lira 26 kuruşluk zam iptal edilmişti.

Fethiye Belediyesi Şirketinden Çalışanlara Jest

Fethiye Belediyesi'ne bağlı Belediye Hizmetleri Turizm Ticaret A.Ş. yönetimi çalışanlarına bayram jesti yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde Bakanlar Kurulu’nda alınan kararla memurların Temmuz maaşlarının Kurban Bayramından hemen önce 8 Temmuz'da ödeneceği açıklanmıştı. Fethiye Belediye Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş. Şirketi yönetimi de aynı şekilde şirket bünyesinde çalışan personelin 15 Temmuz’da ödenmesi gereken maaşlarının erken ödeneceğini ve çalışanların Kurban bayramına Temmuz maaşları yatmış olarak gireceklerini duyurdu.

Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca; “Türkiye son aylarda çok ağır bir ekonomik süreçten geçiyor. Tüm mutfaklarda, tüm evlerde, her yerde adeta bir yangın var. Piyasalarda yaşanan bu yangından doğal olarak Belediyemiz de olumsuz etkileniyor. Projelerimizde kullandığımız pek çok malzemenin ve aracın fiyatları son birkaç ayda 3 kat, 4 kat arttı. Artan maliyetlere ve çeşitli sıkıntılara rağmen çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 Tüm belediye personelimize bu zorlu ekonomi şartlarda, zaman zaman 40 dereceyi bulan güneş altında fedakarca çalışmalarından ötürü tekrar teşekkür etmek istiyorum. Keşke ekonomik imkanlarımız elverse de, emekçi kardeşlerimizin her birinin maaşlarını sokakta yaşanan gerçek enflasyon oranında hemen artırabilsek.

Halen Belediye Hizmetleri Turizm Ticaret A.Ş. bünyesinde 735’i KHK’lı, 32’si büro personeli, 77’si İnlice plaj personeli olmak üzere 844 çalışanımız var. Belediye ve şirket yönetimi olarak bu arkadaşlarımıza küçük bir jest yaparak Temmuz ayı maaşlarını birkaç gün önce yatıracağız.

Bu vesileyle,  tüm Belediye personelimizin Kurban bayramını şimdiden kutluyor, aileleriyle, sevdikleriyle beraber nice bayramlara erişmelerini diliyorum.”  dedi.


Video Galeri 1

Fethiye Salı Pazarı'nda Turist Bereketi
Gültekin Kararına Fethiyeden de Tepkiler
Çin Medyası Fethiye'de
Fethiye Birlik ve İyilik Platformu, Zehra Kuleli Beach'te
Fethiye Makedonyalı Turistleri Ağırlayacak
Seydikemer’de minibüs ile otomobil çarpıştı
Tüm videolar...
Ekonomi 5.07.2022 14:17:00 0