FETÖ/PYD Üyeliğinden Aranması Olan Şahıs Yakalandı Muğla'nın Milas ilçesinde FETÖ/PDY üyesi olduğu için araması bulunan şahıs emniyet güçlerinin yapmış olduğu operasyon ile yakalandı.
Müzikli Fethiye Akşamları Göcek ve Ölüdeniz’de devam edecek Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı, Ölüdeniz Sahili ve Hisarönü’nde devam ediyor.
DİYANET bu skandalla çalkalanıyor Diyanet İşleri Başkanlığı, Denizli’de 3 imam ve bir müezzinin eskort kızlarla fuhuş yaptıkları iddiası üzerine soruşturma başlattı.
AK Parti’den Aşure Etkinliği AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Seki Zümrüt Çayırı Güreşseverler için hazırlanıyor Seydikemer’de Kırkpınar'ın pehlivanlarının da boy göstereceği 29’uncu Seki Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi Seki Zümrüt Çayırında son hazırlıklar yapılıyor.
Telmessos Antik Tiyatrosu İçin Müjdeli Haber Geldi Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Roma döneminde yapılan ve 7 yıldan bu yana kapalı olan Fethiye Telmessos Antik Tiyatrosu için müjdeli haberi verdi.
Yaralı Domuz İçin Seferber Oldular Muğla'nın Bodrum ilçesinde arka ayağından yaralanan bir yaban domuzu bir evin bahçesine sığındı. Güçlükle uyutulabilen domuz, tedavi altına alındı.
Fethiye’nin Tarihine Işık Tutulacak Kaymakamlık bünyesinde kurulan Batı Lykia Kültürel Varlıklarını Araştırma Merkezinin amacı ve kapsamı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Büyük Acı’nın Yıldönümünde önemli Uyarılar TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Fethiye Şubesi Temsilcisi Hüseyin Kaya, 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan Marmara Depreminin yıl dönümüne ilişkin basın açıklamasında bulundu.
Motorin’den Bir İyi, Bir Kötü Haber Motorine 17 Ağustos Çarşamba gününden geçerli olmak üzere 79 kuruş zam bekleniyor. Motorine bugün yapılması planlanan 1 lira 26 kuruşluk zam iptal edilmişti.

Fethiye Camileri Çocuklarla Şenlendi

Her yıl Fethiye’de de yüzlerce çocuğun Kur'an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrendiği Yaz Kur'an Kursları, başta Merkez Yeni Cami olmak üzere 100’ü aşkın cami ve kuran kursunda yaklaşık 3 bin 500’ü aşkın öğrencinin katılımıyla başladı

Diyanet İşleri Başkanlığının talimatlarıyla Fethiye Müftülüğünce bu yıl açılan Kuran-ı Kerim yaz kuran kursları planlı ve programlı şekilde gerçekleşiyor. Fethiye’de Merkez Yeni Cami’nde İmam Hatip Yusuf Demirci ve Müezzin Şerif Omaç nezaretinde Kuran-ı Kerim ve dini bilgiler öğrenen çocuklar camiyi şenlendirdi.  

Kur'an-ı Kerim ile İslam inanç esasları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed'in (s.a.s.) hayatı (siyer) gibi derslerin işlendiği  yaz Kur'an kursları, Diyanet İşleri Başkanlığının yaygın din eğitimi programları kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Fethiye’de de başlarken, Fethiye Müftüsü Kamil Oktay, yaz kuran kurslarına ilginin Fethiye’de de oldukça güzel olduğunu belirtti. Oktay, “100’ün üzerindeki cami ve kuran kurslarımızda 178 personelimiz ile 3 bin 500’ü aşkın çocuğumuza dini bilgiler verilmektedir. Yaz kuran kursu kayıtlarımız devam etmektedir” dedi.

Merkez Yeni Cami İmam Hatibi Yusuf Demirci ise, “35 çocuğumuza yaz kuran kursunda eğitim veriyoruz. Planlı programlı şekilde ki yaz kuran kurslarımız verimli geçiyor. 22 yaşıan kadar öğrenci kabul ediyoruz. Hala öğrenci gelmeye devam ediyor. Burada temel dini bilgileri öğretiyoruz. Camilerimiz çocuklar ile çiçek bahçesine döndü. Şenlendi” ifadelerini kullandı.

 


Haber Kaynak : Erdoğan Cankuş

Video Galeri 1

Fethiye Salı Pazarı'nda Turist Bereketi
Gültekin Kararına Fethiyeden de Tepkiler
Çin Medyası Fethiye'de
Fethiye Birlik ve İyilik Platformu, Zehra Kuleli Beach'te
Fethiye Makedonyalı Turistleri Ağırlayacak
Seydikemer’de minibüs ile otomobil çarpıştı
Tüm videolar...
Anahtar Kelimeler: Fethiye Camileri Çocuklarla Şenlendi
Eğitim 6.07.2022 14:43:00 0