Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın yarın saat 10: 30’da Fethiye Gazi İlk Okulunda (Fethiye Eski Lisesi) yapılacak olan olağan genel kurulda mevcut başkan Mehmet Soydemir faaliyet raporunu kongreye sunup yeni dönem için yetki isterken, başkan adayları Tezcan Göktepe ve Kamil Mutlu Demirtaş’da listelerini divana sunup başkanlık için yarışacaklar.

Fethiye Esnaf ve Sanatkârları olağan genel kurulu yarın saat 10.30’da Gazi İlk Okulunda yapılacak. Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanlığı için mevcut başkan Mehmet Soydemir, turizmci Tezcan Göktepe ve iş insanı Kamil Mutlu Demirtaş yarışacaklar. 4 Bin 862 esnaf ve sanatkârların oy kullanabileceği Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın olağan genel kurulunun adeta bayram havasında geçmesi bekleniyor. Esnaf ve Sanatkârların büyük bir bölümünün oy kullanmak için ilgi göstermesinin beklendiği olağan genel kurulda mevcut başkan Mehmet Soydemir’in beyaz, Kamil Mutlu Demirtaş’ın kırmızı ve Tezcan Göktepe’nin de mavi renkli listeleriyle sandıkta yarışmaları bekleniyor. Başkan adayları Soydemir, Göktepe ve Demirtaş’ın aylardır süren seçim çalışmaları renkli görüntülere sahne olurken, adayların odaya kayıtlı üyeleri birebir ziyaretlerde bulunup kendilerine destek olmalarını istemişlerdi. Adaylardan Kamil Mutlu Demirtaş ve Tezcan Göktepe Fethiye’nin değişik noktalarına afişler hazırlatıp astırırlarken, bilbordları da kiralayıp tanıtımlarını yapmak için adeta birbirleriyle yarıştılar. Adaylar çeşitli promosyonlarda yaptırıp ziyaret ettikleri esnaf ve sanatkârlara dağıtarak destek istediler.

SOYDEMİR YENİ DÖNEMDE YAPACAKLARINI ANLATTI

Özellikle mevcut başkan ve başkan adayı Mehmet Soydemir, üyelerle birebir görüşmeler yaparak, bugüne kadar yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yaptıkları hizmetleri anlatarak üyelerden destek istedi. Soydemir, yeni dönemde Fethiye Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürlüğünde ihtiyaç olan 18 adet derslik ve yeni atölyeler açılması için çalışma yapacaklarını da anlatırken özellikle tesisat, cilt bakımı ve güzellik, aşcılık, mobilya ve dekorasyon bölümleriyle ilgili uygulama ve eğitim atölyelerini faaliyete geçireceğini eğitime yeni dönemde de özel önem vereceğini vurguladı. Soydemir, gittiği ziyaretlerde esnaf ve sanatkarlar odasının kuruluş amacını anlatıp Fethiye’ye esnaf ve sanatkarlar odası mesleki eğitim merkezi, motorlu araçlar teknolojisi, eğitim ve uygulama atolyesi kazandırdıklarını da ifade etti.

GÖKTEPE; “ ESNAFLAR BİZİMLE KAZANACAK”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkan adayı Tezcan Göktepe’de seçim çalışmalarında birebir ziyaretlerin yanı sıra sosyal medyadan da esnaflara ulaşarak destek istedi. Aylardır ekibiyle birlikte esnafları ziyaret eden Göktepe, yetkiyi aldıkları takdirde Fethiye esnaf ve sanatkarları için nikah ve düğün salonu, projesini hayata geçireceklerini, hukuk danışmanlığı sosyal alanlar projesi, çırak lojmanı, internet sitesi, esnaf kreşi, esnaf hastanesinden daha etkin yararlanma projelerini hayata geçireceklerini anlattı. Başkan adayı Göktepe, hemen her gittiği ziyarette ve esnaflarla yaptığı toplantılarda FethiyeTV’ de katıldığı programda esnafımız için değişim zamanı sloganını kullanıp güçlü bir esnaf odası için gelin hep birlikte çalışalım mesajlarını iletti.

DEMİRTAŞ; “ESNAFLARIN YÜZÜ GÜLECEK”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkan adayı Kamil Mutlu Demirtaş’da seçim çalışmalarında gece-gündüz demeden yoğun şekilde çalışmalar gerçekleştirdi. Biz Büyük Bir Aileyiz slagonuyla yaklaşık iki yıldır Fethiye Esnaf ve Sanatkarlarını ziyaret eden Kamil Mutlu Demirtaş, ziyaretlerde esnafın yetki vermesi halinde yüzlerini güldüreceğini birgün değil her gün esnafların yanında olacaklarını anlattı. Seçim çalışmaları boyunca esnaflar için fon kuracaklarını, kurumsal oda- internet sayfasınu hemen faaliyete geçireceklerini, sanal mağaza ile esnafın internetten satış yapabileceğini, esnaflara tanıtıcı reklam desteği verileceği, hukuk bürosu oluşturulacağını, Fethiye sanayi sitesine gerekli önemin verileceğini ikinci sanayi sitesi çalışmaları yapılacağı, sanayi sitesine ambulanslı revir kurulacağını, sanayi sitesine gelen müşterilerin bekleyebileceği sosyal alanın oluşturulacağını, sanayi sitesinin giriş ve çıkışlarının güvenli hale getirileceğini, esnaf düğün salonu ve esnafların buluşabileceği çay bahçesinin yapılacağını, sahil bandına esnaflar için işletme kurulacağını, kalkınma ajansı projeleri için birim oluşturulacağını, esnaf destek fonu kurulup esnaflara yardımlaşmayı sağlayacağını anlattı. Daha pek çok projesi olduğunu ifade eden Demirtaş, “ Herşey Fethiye esnafımız için” mesajını verdi