Fethiye’de denetimli serbestlik personeli ve yükümlülerine yönelik bağımlılık ile mücadele kapsamında seminer düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu’nun 2021 yılında toplumun tüm kesimlerinin katılımıyla başlattığı “Bağımlılık ile Mücadele Seferberliği” kapsamında Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi işbirliğinde denetimli serbestlik personelleri ve yükümlülere seminer düzenlendi.

 “Uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararları, uyuşturucu kullanımı sonrası fizyolojik değişikler, ruhsal durum değişiklikleri, bedendeki olumsuz değişiklikler, bağımlılık ile ilgili doğru zannedilen yanlışlıklar" konu başlıklarında düzenlenen seminerde,    Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Seydikemer Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğretim görevlisi Doç. Dr. Deniz Şarlak, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Çiğdem Alaca tarafından birer sunum gerçekleştirdi.

Şehit Sümer Deniz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda yapılan seminere Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürü Mesut Akdülger, yaklaşık iki yüz denetimli serbestlik yükümlü, Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli ve Seydikemer Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri katıldı.

Program sonunda Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürü Mesut Akdülger  tarafından  öğretim üyelerine teşekkür belgesi takdim edildi.