Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Gurubu, Atatürk Anma Haftası’nda Akdağlar’ın zirvesine yürüyüş gerçekleştirdi. Dünyada ve Türkiye’de kadınlardan oluşan tek yürüyüş gurubu, Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Gurubu, Atatürk’ü Anma Haftası’nda 67 kadın yürüyüşçüyle Akdağlar’a zirve yürüyüşü gerçekleştirdi.

10 Kasım sabahı Fethiye merkezinde bir araya gelen kadınlar, sirenler çalarken, hep birlikte Saygı Duruşu’nda bulundu. Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Gurubu, daha sonra Akdağlar’ın zirvesine çıkmak için harekete geçti. Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Gurubu Gurup Lideri Mihriban Arslan öncülüğünde Tezlibey, Pırnaz ve Karamuar mevkilerini aşan kadınlar, ellerinde Türk Bayrakları ve Atatürk posterleriyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. Ölüm Yıldönümü nedeniyle Anma Yürüyüşünü zirveye kadar devam ettirdiler. Burada Saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’mızı söyleyen Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Gurubu, Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhuna Fatiha da okudular.

Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Gurubu Lideri Mihriban Arslan; “Atatürk’ümüzü anmak için bu yürüyüşü gerçekleştirdik. Yürüyüşe 67 kadın yürüyüşçümüz katıldı. Akdağlar’ın zirvesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hatırlayıp, andık. Çok mutluyuz. Atatürk’ü anma Akdağlar Zirve yürüyüşümüze katılan tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.