Ferthiyespor’un maç öncesi yemeği Genel Kaptan Nacit Çatal’ın işletmecisi olduğu Barbunn Bistro Cafe  Restaurant’ta yenildi. Maç yemeğine Teknik Direktör Selahattin Dinçel, Genel Kaptan Nacit Çatal, antrenörler, futbolcular ve eşleri katıldı. Hafta başından bu yana çalışmalarını Fethiye Şehir Stadı’nda sürdüren Fethiyespor’da eksik futbolcunun bulunmadığı öğrenildi. Öte yandan, Fethiyespor’un son antrenmanları sonrası öğrenci ziyaretleriyle geçti. Okullara giderek öğrencileri ziyaret eden Fethiyespor’a yoğun ilgi gösterildi. Fethiyespor Teknik Direktörü Selahattin Dinçel, “Takımımız Derincespor maçına hazır. Antrenmanlarımız oldukça başarılı geçti. Hafta boyunca antrenmanlarımıza yapılan ziyaretler futbolcularımızın moral motivasyonunu arttırdı. Bizlerde gençlerimizi ziyarette bulunduk ve güzel yorumlar aldık. Bu da bizleri çok onurlandırdı. Derincespor maçında kazanmak için elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız.” dedi.
Fethiyespor Genel Kaptanı Nacit Çatal ise; “Derincespor maçı öncesi Fethiyespor kadromuzla maç yemeğinde bir arada bulunduk. Kazanacağız. Her şey yolunda gidiyor.” ifadelerini kullandı.
Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı da; “Hafta boyunca lider Fethiyespor’a ziyaretler yapıldı. Futbolculara moral motivasyon kazandırıldı. Önemli bir deplasmana mücadelemize devam ediyoruz. Puanlarla kendi sahamızda galibiyetimizi kutlamak istiyoruz.” dedi.