Çatal; “Yeni bir Seri Bekliyoruz”

Hafta başından bu yana tesislerinde kampta bulunan Fethiyespor’da yeni hedef yeni bir seri yakalamak. Barbun Cafe Bistro'da gerçekleştirilen Fethiye TV’nin canlı yayınına katılan Nacit Çatal Karbel Karaköprüspor maçından ders çıkartıldığını belirtip, “Yeni bir seri yakalamak için Çankaya F.K.’yı yeneceğiz. Bundan böyle fikstür avantajımızı iyi kullanacağız. Futbolcu arkadaşlarımız çok iyi hazırlandı” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa deplasmanında Karbel Karaköprüspor’a 3-0 yenilerek bu sezon 2. Yenilgisini alan Fethiyespor, Pazar günü Fethiye Şehir Stadı’nda ağırlayacağı Çankaya F.K.’yı yenerek, hem seri yakalamak, hem de liderliğini sürdürmek istiyor. Fethiyespor 11 maçta topladığı 25 puanla gurubunda liderliğini devam ettiren Fethiyespor en yakın rakibi Kırıkkalespor ile 3 puan farkını korurken, bu hafta ligde 15 puanla 10. Sırada yer alan Çankaya F.K. ile karşılaşacak. Teknik Direktör Selahattin Dinçel yönetiminde çalışmalarını Fethiye Şehir Stadı’nda sürdüren Fethiyespor, son antrenmanda teknik ve taktik ağırlıklı çalıştı. Özellikle savunma ve duran top üzerinde çalışan Lacivert Beyazlı futbolcular ayrıca penaltı vuruşu özel çalışması da yaptılar. Teknik Direktör Selahattin Dinçel antrenmanda sık sık “Top bizde kalacak. İyi pas, derinlemesine pas ve yerden oyna” şeklinde uyarılar yaparken, kontra atılan toplarda daha isabetli atış yapılmasını istedi. Kart cezalısı bulunmayan takımda geçtiğimiz haftalarda sakatlıktan çıkıp, idmanlara başlayan Kadir Kurt’un da kadroda yer alabileceği ve maçın 2. Devresinde görevlendirilebileceği öğrenildi.

Fethiyespor’un Çankaya F.K. maçı antrenmanlarını Fethiyespor Kulüp Başkanı Esat Bakırcı, Genel Kaptan Nacit Çatal, Profesyonel Şube Sorumlusu Cem Tufan ve yöneticiler Metin Sevinç, Nurkaya Gündoğdu, Osman Yiğit, Önder Abdulrahim Önder, Nail Şal da izledi. Son çalışmasını maç saati olan 13:00’de yapan Fethiyesporlu futbolcular, sahalarındaki bu önemli maçı mutlak kazanmak için çaba göstereceklerini ifade ettiler.

MAÇIN HAKEMLERİ BELLİ OLDU

Fethiyespor Çankaya F.K maçını Manisa Bölgesi hakemlerinden Hüseyin Gökberk yönetecek olup, yardımcılıklarını Denizli Bölgesinden Harun Öztekin ve Manisa bölgesinden Gökben Çambel yapacak. Maçın 4. Hakemi yine Manisa bölgesinden Ali Tunçer olduğu öğrenildi.

Fethiyespor’un bu maça Ahmet, Erdinç, Alihan, Serdar, Serhan, Talha, Soner, Özgür, Serhat, Nurettin ve Onur Öztonga ile çıkması beklenirken; Çankaya F.K.’nın; Hüseyin, Enes, Muhammet, Salim, Ahmet, Mücahit, Volkan, Serhan, Murathan, Salih ve Berkay onbiriyle çıkması bekleniyor.

“YENİ SERİ YAKALAYACAĞIZ”

Fethiyespor Genel Kaptanı Nacit Çatal, Fethiye TV’de Salı günü yayınlanan ‘Spor Saati’ programında yaptığı açıklamada, “Yeni bir seri yakalamak için Çankaya F.K.’yı yeneceğiz. Bundan böyle fikstür avantajımızı iyi kullanacağız. Futbolcu arkadaşlarımız bu maça çok iyi hazırlandı. Cezalı oyuncumuz yok. Sakatlıktan çıkan Kadir Kurt kadroda yer alabilir. Hocamız kampı erken başlattı. Liderliğimizi sürdürmek, taraftarlarımıza bir galibiyet daha sunmak için bu maçı alacağız. Turizm sezonu sona erdi. Bu hafta daha çok taraftarımızı maça bekliyoruz” dedi.

“İYİ ANALİZ ETTİK”

Fethiyespor Teknik Direktörü Selahattin Dinçel “Pazar günü kendi seyircimiz önünde oynayacağımız Çankaya F.K maçına iyi hazırlandık. Bu maçın hazırlıklarını çok iyi sürdürdük. Karbel Karaköprüspor maçında yaptığımız hataları ve eksiklerimizi çok iyi analiz ettik. İlk kez sahamızda gündüz maçı yapacağız. Taraftarlarımızı bu maça davet ediyorum. Apaçi’lerden 90 dakika destek bekliyorum.” diye konuştu.