Fethiyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, geçtiğimiz hafta Urfa deplasmanında Karbel Karaköprü Spor maçında alınan mağlubiyetin bir talihsizlik olduğuna değinerek, “Bu maçtaki hatalarımızı ve eksiklerimizi çok iyi analiz ettik. İnşallah bu hafta taraftarımızın da desteği ile Çankaya FK’yı yenerek tekrar seriye geçeceğiz” ifadelerinde bulundu.

TFF 3.Lig 3. Grupta 25 puanla liderliğini sürdüren Fethiyesporda geçtiğimiz hafta sonu alınan Karbel Karaköprü Spor yenilgisinin yararaları sarıldı ve gözler hafta sonu  Pazar günü saat 13.00’da Fethiye Şehir Stadında oynanacak olan Çankaya F.K maçına çevrildi.

Fethiyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, alınan mağlubiyeti  bir talihsizlik olarak belirtti ve Çankaya F.K maçı ile birlikte tekrar yükselişe geçeceklerini söyledi.

“Kötü  Bir Performans Sergiledik”

Fethiyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, “Karbel Karaköprü Spor maçı sonrası aldığımız yenilginin ardından, kendimiz maç sonunda öz eleştiri yaptık. Mağlubiyetin nedenlerini  araştırdık.  Niye böyle oldu diyoruz. Önce kendimizi sorumlu tutuyoruz. Aldığımız mağlubiyette oyun performansımız çok düşüktü ve maçı diğer oynadığımız maçlardan erken saatte oynadık. Hepsini değerlendiriyoruz. Çok erken bir  gol yedik ve rakip takım oyuncuları savunma iç güdüsü ile hareket etti. Özellikle biz savunma hattında çok hata yaptık. Pozisyona girmede çok zorlanmadık ama, erken yediğimiz gol sonrası takımın ayarı kaçtı. Neticede 3-0 mağlup olduk” dedi.

“Çankaya Maçı Hazırlıklarımız Sürüyor”

Teknik Direktör Dinçel, “Önümüzde Pazar günü kendi seyircimiz önünde oynayacağımız bir Çankaya F.K maçı var. Bu maçın hazırlıklarını çok iyi sürdürüyoruz. Karbel Karaköprü Spor maçında yaptığımız hataları ve eksiklerimizi çok iyi analiz ediyoruz. İlk kez sahamızda gündüz maçı yapacağız. Taraftarlarımızı kesinlikle bu maça davet ediyorum. İnşallah  biz sahada, onlar  tribünde bir bütünlük  oluşturacağız. Var olan liderliğimizi bu hafta galip gelerek, taçlandırdığımız puanlarla sürdüreceğiz” ifadelerinde bulundu.

“Grubumuzda Güç Dengesizliği Var”

3. Lig 3. Grupta bir güç dengesizliği olduğunu da aktaran Dinçel, “Grupta bir güç dengesizliği var. Ben kendim öyle değerlendiriyorum. İyi takımlar, orta düzeyde takımlar ve kötü performanslı takımlar olarak gruptaki takımları değerlendiriyorum. O nedenle bazı takımlar fikstür gereği iki üç maçlık bir galibiyet serisi yakalıyor. Sonra bir sekteye uğruyorlar. Elbette futbolun yapısı gereği galibiyette var, mağlubiyette. Bu yüzden olacak ki beklenmedik sonuçlarda ortaya çıkıyor. Genel anlamda bakıldığı zaman grupta bariz olarak bir güç dengesizliği  var. Fethiyespor, bu grubun en iddialı takımıdır. En iyi takımıdır. Bana göre camiasıyla ve şehriyle bütünleşmiş bir takımdır. Bu performans var olan nokta, sezon sonuna kadar devam ederek korunacaktır” şeklinde konuştu.